A není divu. Tým během letní přestávky značně rozšířil své řady a jiný cíl než se prát o horní příčky v okresní tabulce ani brát Nejdečáci nemohli.

„Do soutěže jsme vstoupili se stejně kvalitním kádrem jako vloni. Navíc jsme ho letos vyztužili o několik opor. Z A týmu přišel Ladislav Šimonek a na poslední zápasy také Karel Jílek. Oba pak zapadli do mozaiky spolu s mladými hráči, kanonýrem Kubou Šejnou a obráncem Tomášem Hudákem. Kádr jsme tak měli nebývale široký, o patnácti až dvaceti hráčích,“ načal své bilancování nejdecký forvard Jan Rejcha.

Nejdecké béčko si v podzimní části přeboru nepočínalo příliš špatně, o čemž svědčí i vyrovnaná bilance, šest výher, dvě remízy a pět porážek. Za to patří Nejdečanům konečné sedmé místo se čtrnáctibodovým mankem na vedoucí Merklín.

„Ambice, které jsme měli, byly a jsou v silách našeho týmu, proto nás sedmá příčka i vzhledem k předváděné hře příliš nepotěšila. Spíše zavládlo zklamání,“ poukazoval Rejcha.
A není divu. Nejdek totiž sbíral důležité body zejména v domácím prostředí. V sedmi utkáních na svém pažitu vybojovali fotbalisté Nejdku šestnáct bodů za pět výher, jednu remízu a jednu porážku. Naopak na hřištích soupeřů si v šesti utkáních nejdecké bego připsalo na své konto pouhé čtyři body za jednu výhru, jednu remízu a čtyři prohry.
„Odehráli jsme během podzimu pár rozličných zápasů. Rozhodně nebyl každý jako ten se Slavií Junior, která nastoupila s téměř hodinovým zpožděním a po desáté obdržené brance se předčasně rozešla do kabin. Podobný příděl u nás utrpěla i Kyselka, 9:1, nebo Toužim B, 8:1. Jenže venku už to bylo z naší pozice o poznání horší. Například jsme prohráli v Abertamech 0:4. Pak jsme polevili v Nových Hamrech, kde jsme vedli již pětibrankovým rozdílem, ale nakonec jsme brali výhru 5:3. V utkání s Bacardi, které skončilo 4:5 ve prospěch domácích, nám pro změnu nepřál rozhodčí,“ ohlédl se za důležitými momenty urostlý nejdecký pořízek.

I přes tyto atributy nejdecká rezerva prokázala, že fotbal umí hrát. „Na každý zápas, kde bylo trochu fotbalovosti z obou stran, se při pivečku hezky vzpomíná, ať už byl výsledek jakýkoliv. Herní kvalitu máme a hrajeme ofenzivní fotbal, o čemž svědčí i počet nastřílených branek. Bohužel ale za vše mluví i počet branek obdržených, a tady nás trochu tlačí bota,“ narážel Rejcha na 53 vstřelených branek svého týmu v podzimní části. Na tom by chtěli v Nejdku během zimní přestávky pořádně zapracovat, ale určitě to nebude záležitost jednoho či dvou měsíců.
„Nesmíme se nechat unést směrem dopředu a více myslet i na zadní vrátka. Obrana je klíč k úspěchu, ale my nikdy nebyli týmem s defenzivním pojetím. Máme rádi fotbal, a proto chceme hrát s balonem a ´nehulákat´ to hlava nehlava. Tudíž naši taktiku ani pojetí hry příliš měnit nehodláme,“ dodal Rejcha.

Teď mají před sebou v Nejdku pár dní zaslouženého volna a pak na řadu přijde neoblíbená zimní příprava. V té tradičně budou hráči polykat fyzičku.
„V zimní přípravě navštívíme místní kopečky, podrážkami ´urolbujeme´ areál, ale chystáme i zpestření v podobě tréninků na ledě á la Jarda Jágr a v tělocvičně pro změnu á la Jarda Kužel. Doufejme, že váhu trenéři Manfréd Till a Michal Halapej nechají doma. Plánujeme rovněž několik přátelských zápasů, kde spíš než o výsledek půjde o herní projev a varianty rozestavení,“ podotkl k přípravě Rejcha.

Nejdek B pak má pro druhou, tedy jarní část okresního přeboru jasně daný cíl. „Cílem celého týmu je stoupat tabulkou do horních pater a předvádět fotbal, který bude bavit hráče i diváky. Uznáváme kvalitu svých soupeřů, s někým se ti hraje lépe a s někým zase hůře, ale to je fotbal, a proto se těšíme na další zajímavé souboje. Doufáme, že až se tráva opět zazelená, tým FK Nejdek B bude dobře připraven,“ přeje si Rejcha.