„Vítězství v turnaji nás pochopitelně potěšilo, ale je to pouze příprava, to důležité nás teprve čeká, takže to nijak nepřeceňuji. Pomohlo nám, že jsme se scházeli v dobrém počtu, týmu pomohli i kluci, kteří nás v zimě posílili, či se vrátili po zranění. Každopádně je stále co zlepšovat, doufám, že neusneme na vavřínech,“ bilancoval zlatý triumf na ostrovském turnaji starorolský trenér Lukáš Kislinger.

Zimní turnaj ostrovského FK za sebou udělal o víkendu definitivní zimní tečku. Celkovým vítězem se stala Stará Role (v modrém), která se na závěr loučila ve finálové skupině vítězstvím nad karlovarskou Slavií 6:0.

Druhé místo připadlo karlovarské Lokomotivě, která sice nasbírala stejně bodů jako Stará Role, ale v její neprospěch promluvil vzájemný zápas, který Lokáda prohrála. V závěrečném vystoupení si Lokomotiva poradila 3:1 s Merklínem. „Na těžkém terénu jsme v prvním poločase kontrolovali hru. Druhý poločas byl z naší strany vlažný, takže spokojenost s výsledkem a třemi body,“ ohlédl se za závěrečným vystoupením trenér Lokomotivy Petr Jankovský.

Turnajový bronz si připsali na konto hráči pořádajícího Ostrova, když v posledním vystoupení slavili vysokou devítibrankovou výhru nad Královským Poříčím, když hlavním kanonýrem byl Ondřej Nýber, který vstřelil pět branek. Čtvrtá příčka pak připadla Merklínu, pátá Královskému Poříčí a šestá varské Slavii.

Zimní turnaj ostrovského FK za sebou udělal o víkendu definitivní zimní tečku. Celkovým vítězem se stala Stará Role (v modrém), která se na závěr loučila ve finálové skupině vítězstvím nad karlovarskou Slavií 6:0.

Ve skupině o konečné 7. a 12. místo uspěl v důležitém souboji Vintířov, který pokořil Novou Roli 2:1, a tím skončil sedmý, zatímco soupeře odsunul na osmou příčku. Devátou pozici bral Chodov, který na závěr uhrál nerozhodný výsledek s Novým Sedlem. Utkání Horního Slavkova s Kláštercem se nehrálo, a právě tým ze Sokolovska skončil s jednobodovým ziskem na poslední dvanácté příčce. Před ním skončilo Nové Sedlo jedenácté a Klášterec dosáhl na příčku desátou.

ZT FK Ostrov 2018

Skupina A
FK Ostrov – Baník Královské Poříčí 7:0 (Nýber Ondřej 5, Vrba Jakub, Klaus Petr).
FC Slavia Karlovy Vary – TJ DDM Stará Role 0:6 (Voborský Roman 2, Došek Jakub 2, Jílek František, Nerad Jan).
Lokomotiva Karlovy Vary – FK Merklín 3:1 (Kolář Jakub, Gojkovič Miloš, Špička Ondřej – Sýkora Milan).

Skupina B
Vintířov – Nová Role 2:1 (Lembacher Filip, Nimrichter Lukáš – Žigar Miroslav.
Další výsledky: Baník Union Nové Sedlo – Spartak Chodov 2:2, FK Klášterec – Spartak Horní Slavkov 3:0 (kontumačně).

Konečné pořadí ZT Ostrov 2018: 1. TJ DDM Stará Role, 2. Lokomotiva Karlovy Vary, 3. FK Ostrov, 4. FK Merklín, 5. Baník Královské Poříčí, 6. FC Slavia Karlovy Vary, 7. TJ Baník Vintířov, 8. FK Nová Role, 9. Spartak Chodov, 10. FK Klášterec, 11. Baník Union Nové Sedlo, 12. Spartak Horní Slavkov.