Turnaj se odehrál ve sportovním areálu, který naplnilo celkem osm týmů, ty posléze byly nalosovány do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se utkaly systémem každý s každým jednou dvanáct minut. Ve skupině A se představila AC Žízeň, LM 50 směs, FC Břízky a A-tým otovického Sausforku. Hned v prvním utkání se zrodil první bezbrankový výsledek, o který se prakticky v předčasném finále postaralo áčko Sausforku a fotbalový výběr Libora Marka 50 směs.

Ve druhém duelu pak v klidném tempu rozstřílel Sausfork A pěti góly AC Žízeň. Poté se výhry dočkal i výběr LM 50 směs, který porazil FC Břízky jednobrankovým rozdílem. Druhou výhru a celkové prvenství ve skupině si pak zajistil Sausfork A po dvoubrankové výhře nad FC Břízky.

Bez prohry zvládl skupinu dohrát i výběr LM 50 směs, který v posledním skupinovém vystoupení přestřílel AC Žízeň. Jak skupina A začala, tak také skončila, když bezbrankovou remízu uhrály FC Břízky s AC Žízeň. Tím se navíc rozhodlo o konečném umístění ve skupině, když první místo bral Sausfork, druhé pak LM 50 směs, třetí FC Břízky a poslední, čtvrtou pozici obsadila AC Žízeň.

Do skupiny B pak bylo nalosováno béčko otovického Sausforku, D. Hopper Bar, FC Bago a Pivnice Drahomíra. Roli favorita potvrdilo béčko Sausforku, které vyhrálo skupinu bez ztráty bodu, když všechna utkání vyhrálo rozdílem jedné branky. Na druhém místě skončil D. Hopper Bar, který prohrál jen se Sausforkem, když pokořil jak Pivnici Drahomíra, tak i FC Bago. V souboji o třetí místo uspěli nakonec hráči FC Bago, když udolali jedinou přesnou ranou tým Pivnice Drahomíra.

Po skončení skupinových bojů následovalo čtvrtfinále, ve kterém se utkal vítěz skupiny A se čtvrtým celkem skupiny B atd. V prvním utkání prošlo áčko Sausforku do semifinále přes Pivnici Drahomíra.

Ve druhém slavil postup výběr D. Hopper Bar, který zdolal třemi kousky FC Břízky. Pět gólů a postup bral výběr LM 50 směs, který vyřadil FC Bago. Posledním postupujícím byla překvapivě AC Žízeň, která si smlsla na otovickém béčku, které vyřadila po bezbrankové remíze po penaltovém rozstřelu.
V semifinále se odehrálo mezi Sausforkem A a D. Hopper Barem velmi zajímavé utkání, které nakonec lépe zvládli Otovičáci, ti tak propluli do finále svého turnaje. Tam je doprovodil tým LM 50 směs, který porazil AC Žízeň třemi góly.

V utkání o turnajový bronz pak zvítězili hráči D. Hopper Baru nad AC Žízní, které nastříleli tři góly a brali třetí místo, Žízeň tak skončila těsně pod bednou.
Pak už přišel na řadu zlatý hřeb, ve kterém se proti sobě postavily týmy Sausfork Otovice A a LM 50 směs. Finále, které se hrálo jednou patnáct minut, načali lépe hráči Sausforku, když je do vedení poslal přesnou ranou kulhající Michal Šiška.

Otovičáci se však neradovali z vedení dlouho, když po rozehře prošel až před branku Sausforku ostřílený harcovník Ludva Gergely, který svou one man show zakončil parádní trefou.

Rozuzlení přinesla závěrečná minuta, kdy výběr LM 50 směs měl výhodu přímého kopu, který velmi dobře zahrál Martin Dušek na nabíhajícího Libora Marka juniora. Ten se nemýlil a tím dal dodatečně zlatý dárek svému otci, který nejen jemu kryl záda mezi třemi tyčemi.

V rámci slavnostního vyhlášení byl odměněn nejlepší brankář, a to Jan Stratil z AC Žízeň, a také nejlepší střelec Ludva Gergely z LM 50 směs, který nasázel soupeřům úctyhodných šest kousků.

„Chtěl bych všem poděkovat za předvedené výkony, určitě se bylo na co dívat a je jen škoda, že nezůstal vítězný pohár doma," bilancoval v rámci slavnostního vyhlášení Vladimír Kadlec, který poté přidal: „Důležité bylo, že se nikdo nezranil a turnaj se odehrál v přátelském duchu. Velký dík patří všem, co se nějakým způsobem podíleli na pořádání turnaje, a také Obecnímu úřadu Otovice v čele se starostkou Stefanou Švecovou za vstřícnost a pomoc při pořádání turnaje."

Výsledkový servis:
Skupina A: Sausfork Otovice A – LM 50 směs 0:0, FC Břízky 2:0, AC Žízeň 5:0; LM 50 směs – FC Břízky 2:1, AC Žízeň 3:1; FC Břízky – AC Žízeň 0:0.
Pořadí ve skupině: 1. Sausfork Otovice A, 2. LM 50 směs, 3. FC Břízky, 4. AC Žízeň.

Skupina B: Sausfork Otovice B – Pivnice Drahomíra 1:0, FC Bago 2:1, D. Hopper Bar 2:1; D. Hopper Bar – Pivnice Drahomíra 3:0, FC Bago 2:0, FC Bago – Pivnice Drahomíra 1:0.
Pořadí ve skupině: 1. Sausfork Otovice B, 2. D. Hopper Bar, 3. FC Bago, 4. Pivnice Drahomíra.

Čtvrtfinále: Sausfork Otovice A – Pivnice Drahomíra 1:0, D. Hopper Bar – FC Břízky 3:0; LM 50 směs – FC Bago 5:1; AC Žízeň – Sausfork Otovice B 0:0 (na PK 2:1).

Semifinále: Sausfork Otovice A – D. Hoper Bar 2:1, LM 50 směs – AC Žízeň 3:1.

O třetí místo: D. Hopper Bar – AC Žízeň 3:1.

O první místo: LM 50 směs – Sausfork Otovice A 2:1.