V sobotu 27. ledna zamíří fotbalová družina pod taktovkou kouče Karla Tichoty k druhému přípravnému zápasu právě na chomutovskou umělku. „Pro nás je to tradiční soupeř v rámci přípravy,“ narážel trenér Slavie Karel Tichota na zimní dělbu bodů po výsledku 2:2 a jarní výhru 2:0. Chomutov, který hraje divizní skupinu B, má ve svém středu ostřílené fotbalové harcovníky.

„Chomutov má podobné mužstvo jako my. Ve svém kádru má zkušené hráče, jako Gedeona, Bočka a další, k tomu pak doplnil tým mladíky,“ vysvětloval Tichota. Slávisté za sebou mají další náročný týden.

Ve druhém přípravném duelu zamíří karlovarská Slavia na půdu divizního Chomutova.

„V pondělí jsme vyběhli do lesa, v úterý absolvovali v hale intervalový trénink a poté se přesunuli k dalším tréninkovým jednotkám na naši umělku,“ připomněl nabitý týden Tichota. Do Chomutova zamíří sešívaní s jasným cílem, vyhrát.

„Každý zápas chci vyhrát,“ s úsměvem prohlásil Tichota a hned připojil: „Máme několik zraněných hráčů, a tak šanci dostanou opět dorostenci, kteří si zahrají minimálně jeden poločas. Chceme rozložit síly mezi všechny hráče. Sice jsou unaveni z přípravy, ale chci vidět, jak se s tím poperou, hlavně ať se nikdo nezraní, to je náš cíl.“

Duel bude zahájen na chomutovském stadionu v 11.00 hodin.