Neoblíbené zimní galeje se tak pomalu, ale jistě krátí. Své by o tom mohli povídat i hráči třetiligového karlovarského 1.FC. Ten polyká tréninkové dávky pod taktovkou kouče Oldřicha Abrháma.


„Do přípravy nastoupili všichni hráči, kteří absolvovali podzimní část České fotbalové ligy, tedy kromě hráčů, kteří u nás byli na hostování. Do přípravy se zapojil Filip Němec, který byl na hostování v Toužimi, a na testech jsou u nás Martin Bednář z Baníku Most a Ladislav Zikán z Příbrami. Celkem se tedy zapojilo do přípravy šestnáct hráčů, což sice není moc, ale s přístupem všech hráčů jsem maximálně spokojený. Snažím se připravovat tréninky tak, aby kluky bavily, a oni to oplácejí tím, že makají naplno a nemají snahu něco ošidit," hlásí z tábora karlovarského 1.FC trenér Oldřich Abrhám.


V rámci přípravy má karlovarský tým za sebou i přípravné zápasy s Čáslaví (2:2), sokolovským Baníkem (0:1) a Kadaní (3:2). 
„Hodnotit odehraná přípravná utkání by bylo v této fázi přípravy poněkud předčasné, byť výsledky s druholigovou Čáslaví i v modelovém utkání s Baníkem Sokolov byly  příjemné. Do zahájení soutěže odehrajeme ještě další zápasy. Doma se Žatcem a tachovským FK. V generálce před startem jarní části České fotbalové ligy se střetneme doma s Toužimí," nechal nakouknout do herního programu 1.FC Abrhám.


Poslední přípravné utkání vyhrály Karlovy Vary v Doubravce 3:2. Branky vstřelili Zikán, Jankovský a Geňo.
Karlovarský kouč by však rád ještě tým vhodně doplnil. Jako první se pokusí přesvědčit karlovarský klub Jiří Stehlík z Varnsdorfu, který se zapojí v tomto týdnu do náročné přípravy v podání Karlovaráků. „Předpokládám, že se vedení klubu ještě během února podaří doplnit hráčský kádr, takže bychom do jarní části soutěže mohli jít s kvalitním kádrem, který by přinesl pohlednou hru pro diváky a pochopitelně také dobré výsledky," dodal závěrem karlovarský lodivod.