Varské 1. FC pokořilo českolipský Arsenal

Karlovy Vary - Tři body pro karlovarské 1. FC vystřelil sokolovský Vojtěch Machek. Mužstvo se posunulo v tabulce již na šesté místo se ziskem deseti bodů

16.9.2011

1.FC Karlovy VaryFoto: DENÍK

Třetí fotbalová liga se po deseti dnech vrátila do Karlových Varů. Domácí přivítali v předehrávaném 17. kole předposlední tým tabulky, Arsenal Česká Lípa. Po prohře v Ondrášovka Cupu s Plzní a víkendové porážce 5:1 v Domažlicích se tak na hřišti ve Dvorech chtěli domácí poprat o vítězství. To se jim nakonec povedlo a vyhráli 1:0.

V první minutě zápasu se do kombinace dostali Vu a Hrubý, který vyslal první střelu prosluněného dne. V minutě 12. bylo domácím pěkně horko. Hosté utekli obraně ve čtyřech na dva obránce. Střílející Vrabec ani dorážející Čemba ale branku nevstřelili. O deset minut později předvedl trochu fotbalové krásy karlovarský Dominik Vu, který si po autovém vhazování pustil míč, z otočky vyslal pěknou ránu a ta minula cíl jen o pár decimetrů. Ve 32. minutě se na první pohled nezajímavá standardní situace na polovině hřiště ukázala být klíčovou. Centr do vápna brankář podcenil, Vojtěch Machek se k míči dostal a poslal domácí do vedení.

Hosté po gólu citelně zabrali, ale to neslo své oběti. Otevřená obrana Českolipských dávala hodně šancí domácím, kteří je ale nedokázali využít. Jaroslav Nerad měl při poslední šanci i trochu smůly. Do kabin tak odcházeli spokojenější domácí.

Po přestávce se do branky hostů postavil namísto Meiera druhý gólman Chadraba. Hodně citelný tlak hostí, ale domácí drželi zuby nehty. Jaroslav Nerad sice v 55. minutě brankaře překonal, ale jeho gól nemohl pro ofsajd platit. Rychlé protiútoky Karlovarských pokračovaly, ale ani Vondráček, ani pohárový střelec Nerad se neprosadili. Dobrý impuls do domácího útoku přinesl střídající Němec, jehož rychlé průniky po pravé straně zatápěly hostující obraně a té domácí daly alespoň na chvilku odpočinout. Celkově byl v druhém poločase lepší tým z České Lípy, ale dělba bodů se nekonala. A to ani, když v poslední minutě zápasu hlavičkoval z malého vápna Čemba. Domácí brankař Dvořák měl co dělat, aby si se střelou poradil.

Trenér Jiří Dreiseitl zápas komentoval slovy: „Jsme rádi, že jsme prodloužili domácí ligovou neporazitelnost. Měli jsme šance na zvýšení náskoku, což se bohužel nepovedlo. S týmem plným mladíků, jaký Česká Lípa má, se v závěru bojíte o výsledek a hrajete posledních deset minut jen na jistotu,“ poznamenal.

Výkon střelce Vojtěcha Machka, který se před karlovarskými fanoušky představil poprvé, zhodnotil takto: „Tím, že působím i v Sokolově, vím, že je to velmi kvalitní fotbalista. Znám ho dobře a do týmu Karlových Varů jsem ho chtěl. Po nevydařeném utkání v Domažlicích, kde hrál poprvé po třech měsících soutěžní utkání, se tentokrát přiblížil tomu, co od něj očekáváme. Je to důrazný, technický typ s kvalitním tahem na branku a má dobrou střelu. Musí se vyvarovat nějakých chyb, ale na druhé utkání po příchodu sem jsem s ním spokojen,“ dodal.

Karl. Vary – Č. Lípa 1:0
Branky: 32. Machek. Rozhodčí: Šedivý - Arnošt, Novák, DS Skála.
Karlovy Vary: Dvořák - Tichota, Machek, Vu (71. Prückner), Hrubý (82. Jankovský), Šmrha, Vondráček, Nerad, Domin (54. Němec), Kura, Staněk.
Česká Lípa: Meier (46. Chadraba) - Štálík, Nikovski (71. Karlík), Silný, Demeter, Leligdon (58. Brochsinský), Vrabec, Beran, Patka, Čemba, Held.

Vladimír Koča

16.9.2011
Obal prvních Stínů nad Krušnými horami.

Chcete být jedním z autorů? Stíny nad Krušnými horami budou mít své pokračování

Jazzfest uvede další koncert v Galerii umění Karlovy Vary

Karlovy Vary - Jazzfest 2017 je v plném proudu a jeho účastníci přivádějí své posluchače na ta nejkrásnější místa po celých Karlových Varech. Ani středeční koncert nebude výjimkou.

Futsal: Veteráni z Fut Fetu porazili mladíky karlovarské Slavie

Karlovarský kraj – Jako první na futsalové krajské scéně odstartoval během uplynulého týdne krajský přebor. Ten letos čítá sedm účastníků, kteří si to v jedenadvaceti kolech rozdají o vítěznou trofej.

III. třída: Sadov přestřílel tým Útviny a posunul se na druhé místo

Karlovarsko – Osmé kolo okresní fotbalové III. třídy přineslo vesměs vítěznou radost hostujících týmů, tedy až na dvě utkání. V prvním uspěly na domácím hřišti Potůčky, které v derby horalů porazily nedaleké Abertamy.

Akční Vladař podpoří místní projekty stovkami milionů

Karlovarsko - Po několikaletém úsilí má Místní akční skupina (MAS) Vladař schválenou strategii komunitně vedeného rozvoje. Jde o moderní trend v podpoře rozvoje venkovských oblastí a využití principu plánování tak zvanou metodou Leader.