Fotbalisté 1. FC Karlovy Vary dokázali na půdě rezervy Slovanu Liberec vyválčit remízu 2:2, i když už prohrávali o dvě branky. „Bod je samozřejmě dobrý, ale ve druhém poločase jsme měli více ze hry a mohli jsme přidat i další gól,“ ohlížel se za utkáním trenér Jiří Dreiseitl.

Karlovaráci měli po většinu utkání více ze hry, ale dopláceli na hrubé chyby. „Ty nás dostaly někam jinam, než jsme chtěli. Nemohu si pomoci, ale my jsme tak trochu propásli první poločas. O přestávce jsme si měli v šatně co vysvětlovat,“ pokračoval kouč.

Až v 17. minutě se dokázali svěřenci Jiřího Dreiseitla vrátit do utkání. V rozmezí necelých tří minut dokázali vyrovnat. „V obou případech se jednalo o akci ze strany hřiště a po centru. Ve druhé části se domácí spíše bránili a čekali na naše chyby. Na druhou stranu čekali i na to, až se nám podaří vstřelit nějaký ten gól,“ přidal Jiří Dreiseitl další část svého hodnocení.

Jak se tak říká, konec dobrý, všechno dobré. „Závěr soutěže nám vyšel. Uhráli jsme plusový bod do tabulky pravdy. Takže můžeme být spokojeni,“ usmíval se.

Do utkání v Liberci zasáhlo jen několik málo hráčů z Baníku Sokolov. Vrátil se i Zbyněk Vondráček, který na část podzimu nahradil v dresu Baníku zraněného Františka Dřížďala. „Kromě něj jsem měl ještě k dispozici Javorského a Dominika Vu, který už byl k nám ale přeřazen natrvalo. Takže ho ani počítat nemohu. Chtěl jsem ještě někoho, ale v kádru Sokolova bylo také několik marodů, takže z toho nakonec sešlo. Mohl jsem ale využít pár hráčů A dorostu Baníku, kteří s námi do Liberce odjeli a do utkání zasáhli,“ naposledy se vrátil Dreiseitl k duelu v Podještědí.

Po podzimní části přezimují hráči 1. FC na šestém místě. Pokud by se měla tabulka rozdělit zhruba na pět stejných částí, tak Karlovy Vary spadají do druhé skupiny. Takže známka jako ve škole by byla dvojka. „Já osobně bych dal hráčům jedničku. Před sezonou jsme dostali jasný úkol, a to soutěž zachránit. Navíc došlo i k rychlé výměně trenéra,“ hodnotí Jiří Dreiseitl podzimní část a vzpomíná na své začátky u týmu, když kouč Šimurka odešel do Saudské Arábie.

Zisk šestadvaceti bodů je opravdu slušný. „Ty už nám nikdo nevezme. Já si myslím, že hráči si zaslouží pochvalu za to, jak se v každém zápase rvali a bojovali,“ doplnil.

Hráče celého týmu ještě čeká jeden týden práce. „Budeme pomalu přecházet do volného režimu. Není dobré, když se skončí hned. S mužstvem se opět sejdeme až v polovině ledna na prvním tréninku,“ dodal Dreiseitl na závěr