Klání se zúčastnilo 16 týmů, které byly rozlosovány do čtyř skupin po čtyřech. Z každé postupovaly první dva týmy do vyřazovacích bojů. Všechny zápasy byly odehrány 1x 20 min. „Již v základních skupinách viděli diváci velice kvalitní utkání a již zde se zrodila některá překvapení," poznamenal hlavní organizátor Petr Peterka.

Ve skupině A potvrdil postup z prvního místa loňský vítěz Sporting Sokolov a do dalších bojů ho doprovodil tým dorostenců FK Baník Sokolov U 19.
Ve skupině B si vybojoval právo účasti ve vyřazovacích bojích prvním místem domácí tým Flamengo Březová a z druhého místa potom tým Tři veteráni. „Postup tohoto celku byl velikým překvapením, jelikož za sebou nechal tým FK Lomnice a kvalitní mužstvo Stará garda Ostrov," doplnil Peterka.

Ze skupiny C se o postupové první místo popral loňský finalista Skvadra Tachov s karlovarským Vodocentrem. Úspěšnější byla Skvadra, Vodocentrum ale šlo rovněž dál, i když z druhého místa. Na nepostupovém třetím místě skončil Celtic Citice, který se v posledních letech vždy dostal mezi poslední čtyři účastníky turnaje.

„Tachov s námi odehrál velmi kvalitní duel prakticky o první místo ve skupině, my pak brali druhou postupovou příčku," pochvaloval si nad postupem ze skupiny trenér Vodocentra Jiří Kobera.

Z poslední skupiny D nasměrovali své kroky do play- off z první pozice Draci Karlovy Vary a díky lepšímu skóre také Floutci před týmem Gazza Sport Karlovy Vary.

Ve vyřazovacích bojích se nejlépe dařilo mladému týmu Vodocentrum Karlovy Vary, který se stal celkovým vítězem turnaje. „Konečně jsme zúročili naše zkušenosti. I když máme poměrně mladý tým, myslím si, že jsme se prezentovali dobrou hrou, která byla podpořena i góly a zejména pak postupem až do finále turnaje," míní Kobera.

V samotném finále se střetli s dalším karlovarským zástupcem, mužstvem Draci Karlovy Vary. „Kdo si myslel, že vítězství si odnese již dvojnásobný vítěz tohoto turnaje (Draci), byl velice překvapen herním výkonem týmu Vodocentrum Karlovy Vary a jejich nakonec celkovým prvenstvím," pochválil vítězný celek hlavní pořadatel.

O třetí místo v turnaji si to rozdali Floutci s tachovskou Skvadrou. Hráči Tachova nakonec prokázali svou kvalitu a odvezli si ze Sokolova bronzovou příčku.

„V samotných zápasech play-off viděli diváci velice kvalitní zápasy rovněž dalších účastníků turnaje. Velice dobrým výkonem se prezentoval Sporting Sokolov, ale také mladíci Baníku Sokolov. Jako každý rok se v týmech ukázala řada nových, mladých tváří a zároveň řada kvalitních hráčů z našeho okolí. V týmu Floutci Michael Krmenčík, za Draky nastoupil Karel Tichota nebo Zbyněk Vondráček, v tachovském dresu se představil Braun a Hudec," vyjmenovává Peterka hlavní hvězdy.

Organizátor turnaje „O pohár starosty města Březová" mohl být znovu spokojen s faktem, že se na hrací ploše znovu objevili další mladí hráči, kteří chtějí být rovnocenným soupeřem těm starším a zkušenějším. „Je ale také pravda, že někdy mladší, ale zároveň i ti starší neudrží své emoce a zápas, který má být v duchu Vánoc, přeroste v nevhodné chování. Zároveň chování hráčů a diváků vůči rozhodčím není také někdy dost vhodné. Není legrace si stoupnout na palubovku ráno v osm a slézt po dvanácti hodinách. Chybu udělá každý z nás, a tak by zrovna v tomto vánočním období měla být určitá tolerance, pokud se člověk splete," nabádá Petr Peterka účastníky k většímu klidu.

„Samozřejmě že si triumfu na březovském turnaji hodně vážíme, vždyť jsme porazili dvojnásobného vítěze, který nastoupil s ostřílenými harcovníky, jako je Kája Tichota či Zbyněk Vondráček. Navíc nás těší finálová výhra o pět branek, což má také svou váhu. Kluci si bezesporu zaslouží velký dík za kus svého futsalového srdce, který do turnaje vložili," dodal závěrem úspěšný karlovarský trenér karlovarského Vodocentra, tedy vítěze 17. ročníku březovského turnaje.

Závěrečná slova si ale organizátor nechává pro ty, bez kterých by se o pohár vůbec nebojovalo. „Chtěl bych poděkovat všem rozhodčím a hráčům za jejich účast. Veliké poděkování patří městu Březová, ISŠTE Sokolov a všem dalším, kteří se podíleli na průběhu turnaje. Budeme se již teď těšit na další ročník. Přejeme všem krásný nový rok," uzavřel Petr Peterka 17. ročník turnaje.

Výsledková část
Skupina A
ASK Rád – Sasaoma Boys 3:2, – Baník U19 1:3, – Sporting Sokolov 2:7.
Sasaoma Boys – Baník U 19 0:8, – Sporting Sokolov 1:9.
FK Baník Sokolov U 19 – Sporting Sokolov 0:4.

Skupina B
Tři veteráni – Flamengo Březová 1:3, – FK Lomnice 4:2, Stará garda Ostrov 2:1.
Flamengo Březová – FK Lomnice 7:0, – Stará garda Ostrov 5:3.
FK Lomnice – Stará garda Ostrov 1:3.

Skupina C
AC Sparta – Celtic Citice 1:5, – Skvadra Tachov 1:9, Vodocentrum 0:1.
Celtic Citice – Skvadra Tachov 2:3, Vodocentrum 2:3.
Skvadra Tachov – Vodocentrum 4:0.

Skupina D
AC Lítov – Gaza Sport 2:4, – Draci K.Vary 2:2 , – Floutci 1:6.
Gaza Sport – Draci K.Vary 1:4 , – Floutci 1:1.
Draci K.Vary – Floutci 4:2.

Čtvrtfinále
Flamengo – Vodocentrum 0:2, Sporting – Floutci 2:2, na PK 2:3, Draci – Baník Sokolov 3:1, Tachov – Tři veteráni 7:1.

Semifinále
Vodocentrum – Floutci 4:1, Draci – Tachov 2:1.

o 3. místo
Floutci – Tachov 0:2.

finále
Vodocentrum – Draci 6:1.