Trenér Jiří Dreiseitl nemohl být s výsledkem spokojený. „Nevím, jak zápas viděli diváci, ale já bych k tomu řekl toto: My jsme se snažili hrát a Kunice nám daly ze tří šancí gól. Proto soupeř vyhrál," ohlížel se za zápasem.

Karlovaráci šance na vstřelení branky měli. „V poslední době se nám v útočné fázi nedaří. Snažíme se na tom v tréninku pracovat, ale prostě to tam nepadá. Jarda Nerad se také jako náš jediný útočník nedokáže prosadit. Na druhou stranu soupeři se po našich chybách prosadit dokáží," povzdechl si.

Hvězdou zápasu byl bezesporu Jaromír Šilhan, jenž v minulosti působil v Sokolově a Karlových Varech. „On dával góly po standardkách a dávat je bude. Možná se to může zdát, že se až nedá uhlídat," pochválil Dreiseitl soupeře.

Teď čeká tým z lázeňské metropole 'anglický týden'. Už dnes se představí na hřišti Arsenálu Česká Lípa (17:00) a v sobotu pak v Pardubicích 10:15). „Moc toho nepotrénujeme a na útočné fázi hry také moc pracovat momentálně nemůžeme. Hráči musí zregenerovat a pak se hned připravují na další utkání," vysvětluje karlovarský trenér Dreiseitl.

Tak jak se daří karlovarskému 1. FC na vlastním hřišti, tak je to na druhou stranu venku bída. Jen pro upřesnění, Buldoci na jaře doma jednou prohráli a jedenkrát remizovali. „Venku je to z naší strany stejné jako v posledním zápase s Kunicemi. Tentokrát šel sám na bránu Krmenčík a nedal. Například v Kladně to bylo podobné. Taky jsme hráli a nakonec prohráli," smutní kouč.

Do České Lípy se Karlovaráci vypravují s jasným úkolem. Konečně vstřelit branku a konečně venku bodovat. „Máme stejnou filozofii. Myslím si, že máme zatím dostatek bodů a že pro nás sezona může dopadnout ještě nadmíru spokojeně. Věřím, že nám tam konečně něco spadne a vše se prolomí," doufá Dreiseitl.