Svěřenci kouče Jiřího Dreiseitla podali bojovný výkon a nakonec se mohli radovat ze tří bodů za vítězství 3:2.

Na prosluněný stadionek ve Dvorech dorazil v neděli dopoledne lídr tabulky z Chrudimi. Za domácí nastoupil podruhé v jarní části Marián Geňo, což se ukázalo v celkovém součtu jako rozhodující faktor. Hosté měli v tabulce ČFL luxusní devítibodový náskok na druhé Pardubice, a tak se čekala jasná převaha od týmu, který aspiruje na postup do 2. ligy. A převaha přišla. V 5. minutě přinesla první ovoce. Jako blesk se po levém křídle prohnal Dostálek a střelou do vzdálenější šibenice překonal Četveríka.

I nadále tlačila Chrudim, ale domácí odvážně bránili. Pevná obrana nakonec přešla v útok a v 28. minutě se radovali Buldoci. To proměnil po faulu na svou osobu pokutový kop Marián Geňo a srovnal skóre. Hosté se po inkasované brance probrali a začali znovu atakovat Četveríka. Blízko k brance byl hostující Štěpánek.

Pak ale přišel přímý kop z kopačky Karla Tichoty, ke kterému se dostal Šmrha (na snímku) a jeho dobrá práce v tísněné pozici přinesla druhou branku, když míč poslal vedle nohy gólmana Mrázka do sítě. Do přestávky ještě zahrozil Nerad, jehož hlavička ale zamířila těsně nad. Buldoci tak v poločase vedli 2:1.

Druhá půlka začala větším tlakem ze strany hostí. Domácí obrana v čele s kapitánem Tichotou vydržela a hostům skórovat nepovolila. Zajímavé okamžiky nabídl přelom mezi 72. a 73. minutou. Nejdříve skóroval podruhé v utkání Marián Geňo, který tak oslavil své jmeniny výborným příspěvkem. Jenže o necelou minutu později rozběhli akci po pravé straně hosté a po centru hlavou zakončil Vodrážka.

Do konce zápasu předvedli hosté ještě několik šancí a k vyrovnání měli opravdu blízko, ale Četverík byl bezchybný. 1.FC Karlovy Vary tak poprvé na jaře bodovalo a s 29 body na kontě drží osmou příčku tabulky ČFL.

Vladimír Koča