„Na dvanácti unikátních kolážích dochází k propojení historických momentů s těmi novodobými,“ přibližuje kalendář na klubovém webu mluvčí Václav Hanzlík.

Fanoušci si mohou připomenout mistrovské tituly z let 2011, 2013, 2015, 2016 a 2018, historii přestavby Doosan Areny, nejslavnější trenérské tváře klubu nebo týmové fotografie od roku 1911 až do 2020.

„Měsíc září je pak věnován věrným fanouškům Viktorky,“ připomněl Hanzlík.

Dále jsou v něm připomenuty mezistátní zápasy, klubové legendy, slavné góly nebo pohárové bitvy z poslední desetiletky.

Kalendář, který už je v prodeji na klubovém e-shopu za 349 korun, je první předzvěstí oslav 110. výročí, které bude FC Viktoria Plzeň slavit po celý rok 2021.

„Program se snažíme připravovat tak, aby si v něm každý viktorián našel to svoje. Konkrétní události budeme našim fanouškům postupně představovat,“ doplnil mluvčí klubu.

Prozradil pouze, že Viktoria Plzeň představí mimo jiné výroční logo, zavzpomíná na důležité a velké momenty klubové historie, chystá se program pro všechny věkové kategorie.

Psalo se 11. června 1911, když se v restauraci U Forejtů v Sirkově ulici uskutečnila ustavující valná hromada klubu. A právě ty nejpodstatnější okamžiky z historie plzeňské Viktorie jsou zobrazeny v nástěnném kalendáři na rok 2021.

Připomenete si první mistrovský titul i následné tažení Ligou mistrů, ale můžete nahlédnout i hlouběji do historie klubu.