To bylo na programu na půdě březovské Olympie, kde se představila mariánskolázeňská Viktoria. Ta si nakonec odvezla všechny body za vítězství 3:0.

„Myslím si, že jsme rozhodli o naší výhře po druhém vstřeleném gólu,“ narážel mariánskolázeňský trenér Stanislav Purkart (na snímku) na dva zásahy, o které se podělili v rozmezí čtyř minut Jaroslav Sadílek, který skóroval ve 35. minutě ze značky pokutového kopu, a Matěj Kravar si připsal gólovou radost ve 39. minutě.

„Věděli jsme, že Březová dělá body, ale herně to nebylo až tak dobrý. Navíc jsme chtěli pohlídat Davida Vaněčka, který je klíčovým hráčem Březové, což se nám povedlo,“ nechal nakouknout do taktiky, která slavila úspěch, Purkart.

Po prvním poločase tedy vedli viktoriáni rozdílem dvou branek. „První půle byla vyrovnaná, ale my si dokázali vytvořit šance a také dvě proměnit, to bylo rozhodující,“ poukazoval Purkart.

Po změně stran pak přidali fotbalisté Mariánských Lázní třetí branku, kterou zaznamenal v 53. minutě střelecky naladěný Jaroslav Sadílek. „Ve druhém poločase šancí ubylo, i přesto jsme vstřelili třetí branku a to definitivně domácí tým zlomilo. My hráli zodpovědně od útoku až po obranu. Hráči plnili to, co jsme si řekli, a navíc u nich byla vidět větší vůle a chuť vyhrát,“ přemítal Purkart.

Pro jeho tým to byla čtrnáctá výhra v soutěži, když se navíc přiblížili viktoriáni právě Březové na rozdíl jediného bodu. „Pro nás to byla hodně důležitá výhra. Věděli jsme, že musíme notně bodovat, jelikož týmy ze spodku bodovaly a při vyrovnanosti tabulky bychom se přiblížili sestupovému pásmu. I hráči věděli, o co jde, a na výkonu to bylo znát,“ dodal Purkart.

FK Olympie Březová – FC Viktoria Mariánské Lázně 0:3 (0:2)

Branky: 35. Sadílek Jaroslav (PK), 39. Kravar Matěj, 53. Sadílek Jaroslav. Rozhodčí: Jati – Šmat, Aubrecht, DFA Tereba. ŽK: 3:2. Diváci: 210.

FK Olympie Březová: Štrunc – D. Peterka (66. Burkyt), Veselovský, Horvát, Šaloun – P. Peterka, Bereczký (46. Šellong), Kratochvíl (77. Slabyhoudek), Štěrba – Martinec, Vaněček. Trenér: Petr Peterka starší.

FC Viktoria Mariánské Lázně: Šmejkal – Lukáš, Denk, Grambal, Štěpán – Kravar, Drahorád – Cinkanič (85. Pěček), Sadílek (88. Dubský), Lattisch – Nedbalý (82. Lopata). Trenér: Stanislav Purkart.