„My už máme derby dost. Toto utkání bereme pouze jako velmi dobrou přípravu,“ s úsměvem odmítal Stanislav Purkart, trenér Mariánských Lázní, rivalitu mezi týmy.

I přesto favoritem bude právě varská Slavia, od které se čeká povinné vítězství. „Vary mají velmi dobrý mančaft, pro nás to tak bude dobrá prověrka,“ míní Purkart. Ten však bude muset oželet služby stopera Pavla Grambala.
„Bohužel se nám zranil Grambal, výhledově to vypadá, že nám bude chybět měsíc, ale věřím, že to tak vážné nebude, to ukáže až čas,“ smutně poznamenal k nepříjemnému oslabení zadních řad viktoriánů Purkart. V duelu se Slavií tak bude hledat trenér Viktorie jiné herní varianty. „Určitě vyzkoušíme několik variant, abychom mohli být dobře připraveni, o výsledek až tak nejde, jde jen o přípravu,“ upozornil Purkart.

Mariánskolázeňští pak budou moci využít služby jedné zahraniční akvizice. „Chtěli bychom vyzkoušet jednoho Chorvata, který se sem přistěhoval a všichni si ho chválí, tak uvidíme, jak vše dopadne,“ nechal si otevřená zadní vrátka trenér Viktorie.
Na krajské derby mohou fanoušci vyrazit ve středu, tedy 18. července, na stadion U Ferdinandova pramene, kde odstartuje v 18.00 hodin.

„Na devadesát procent se odehraje utkání na našem hřišti, jelikož jsme nenašli náhradní hřiště v okolí,“ dodal k duelu Purkart.

Tichota: Šance pro mladíky

Karlovy Vary – Po skvělém výsledku v prvním přípravném duelu na půdě Ústí se představí třetiligová Slavia ve středu 18. července na půdě divizních Mariánských Lázní.

„My to jako derby nebereme, jde jen o přípravný zápas,“ odmítal trenér Slavie Karel Tichota vypjaté měření fotbalových sil. „Bude to šance pro mladíky, aby si svými výkony řekli o místo v našem kádru. Chci je vidět v herním nasazení, takže chceme protočit během zápasu co nejvíce hráčů,“ podotkl k zápasu s Viktorií Tichota. A není také divu. Karlovarský kádr totiž čítá na dvě desítky fotbalistů, do užšího výběru se však dostanou pouze ti nejlepší.

„Již před utkáním s Ústím jsem nechával některé hráče doma. Navíc další ještě mají individuální přípravu a pomalu se k nám přidávají, takže šanci dostat se do kádru má opravdu každý, záleží pouze na nich,“ má jasno karlovarský trenér.
Anglický týden zakončí v sobotu 21. července od 10.30 hodin Varáci na půdě divizního Tachova. „Po tomto utkání bychom již trochu chtěli kádr zúžit a pomalu tak směrovat kroky k podzimní části ČFL,“ dodal závěrem Tichota.