Viktoriáni urvali historický úspěch, berou bronz

Karlovarský kraj – Konec. Fortuna Divize A uzavřela o víkendu za sebou další ročník.

18.6.2018

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Řádně do něj promluvily týmy z Karlovarského kraje. Ano, přesně tak. Mistrovský titul a následně postup do České fotbalové ligy si připsala na účet karlovarská Slavia. Tu na medailových postech doplnily na pozici třetí Mariánské Lázně, které tak dosáhly na úspěch nejen v klubové historii, ale také v divizní soutěži. Karlovarské zástupce pak doplnila osmým místem březovská Olympie.

TŘETÍ MÍSTO

Mariánskolázeňská Viktoria měla před závěrečným utkáním s týmem Malše Roudné jasný cíl, tím byla výhra. „Věděli jsme, že pokud bychom vyhráli, mohli bychom skončit na třetím místě,“ poukazoval na velkou motivaci viktoriánů před utkáním trenér Stanislav Purkart. S vidinou sklidit divizní bronz vstoupili hráči Mariánských Lázní do zápasu pravou nohou. Již v 11. minutě je poslal do vedení ze značky pokutového kopu ostřílený forvard František Nedbalý. „Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, když jsme si vytvořili převahu a i šance. Nad soupeřem jsme měli navrch a do vedení šli po pokutovém kopu,“ narážel Purkart na první důležitý moment zápasu. „Půl hodinku jsme odehráli opravdu velmi dobře, jenže nedařilo se nám vstřelit druhou branku, trochu to na nás sedlo a zbytečně jsme přenechali iniciativu soupeři,“ smutně poznamenal k závěru prvního poločasu Purkart.

Vlažný závěr první půle si však viktoriáni přenesli i do druhého poločasu. „V kabině jsme si řekli, že chceme hrát aktivně, ale bohužel jsme hráli pravý opak,“ zlobil se Purkart. Druhý zlomový moment přinesla 60. minuta. „V šedesáté minutě měli hosté stoprocentní šanci, kterou však zneškodnil bravurním zákrokem Jacko-Lysák, a hned z rychlého protiútoku vstřelil naši druhou branku Lattisch,“ nechal nakouknout do dění ve druhém poločase Purkart. Jenže hosté se jen tak nevzdali a o pět minut později je navrátil zpět do zápasu kontaktní brankou Vávra. „Místo toho, abychom dohráli utkání v klidu, dostali se hosté po brance zpět do utkání, a my tak museli bojovat o výhru až do samotného konce,“ rozhořčeně dodal Purkart.

A nebylo divu. V 90. minutě totiž Malše Roudné vstřelila vyrovnávací branku, která posléze nebyla uznána pro hru rukou. „My jsme rádi, že jsme dotáhli utkání do vítězného konce, a tím obsadili konečnou třetí příčku, což je údajně historický úspěch,“ již s úsměvem udělal tečku za skvělým vystoupením viktoriánů v divizní soutěži Purkart.

OLYMPIE BEZ BODU

Porážkou se s divizí rozloučili fotbalisté Olympie Březová, kteří již v pátek prohráli na půdě Sedlčan. Hosté přicestovali sice s Davidem Vaněčkem, ale jinak v řádně okleštěné sestavě. Na hřišti domácího Tatranu se hrálo až do 54. minuty bez branek, potom poslal Sedlčany do vedení Haas. O dvacet minut později zvýšil na 2:0 proměněným pokutovým kopem Brotánek. Po pěti minutách sice kontroval Štěrba a přiblížil tak Březováky k zisku bodu, v 85. minutě ale podobné myšlenky zaplašil domácí Senft a zajistil tak Sedlčanům výhru. Březová kvůli porážce v tabulce spadla „až“ na konečné osmé místo.

Fortuna Divize A, 30. kolo
FC Viktoria Mariánské Lázně – Malše Roudné 2:1 (1:0). Branky: 11. Nedbalý František (PK), 60. Lattisch Jakub – 65. Vávra Ladislav. Rozhodčí: Hodek. ŽK: 3:7. ČK: 0:1 (90. Martin Tušer). Diváci: 120.
FC Viktoria Mariánské Lázně: Jacko-Lysák – Lukáš, Denk, Grambal, Štěpán – Cinkanič – Sadílek, Drahorád – Lattisch (65. Lopata), Pěček (72. Kabelák) – Nedbalý. Trenér: Stanislav Purkart.

FK Tatran Sedlčany – FK Olympie Březová 3:1 (0:0). Branky: 54. Haas Petr, 72. Brotánek Lukáš (PK), 85. Senft Tomáš – 77. Štěrba Jiří. Rozhodčí: Pekař. ŽK: 2:2. Diváci: 334.
FK Olympie Březová: Martinec – D. Peterka, Veselovský, Burkyt (85. Štrunc), Neudert – Štěrba, Kratochvíl, P. Peterka (77. Bendík), Motl (69. Slabyhoudek) – Vaněček, Šellong. Trenér: Petr Peterka starší.
Další výsledky, 30. kolo: Hořovicko – Český Krumlov 1:0 (0:0), Jankov – Petřín Plzeň 6:1 (2:1), Dobříš – Soběslav 3:2 (3:0), Rakovník – Přeštice 2:3 (1:2), Klatovy – Artima Praha 2:0 (2:0).

18.6.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Montážní dělník 18 300 Kč Montážní dělníci mechanických zařízení MONTÁŽNÍ DĚLNÍK/CE. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18300 kč. Volných pracovních míst: 19. Poznámka: MONTÁŽNÍ DĚLNÍK/CE, Jedná se o agenturu práce, která hledá zaměstnance pro firmu WITTE Nejdek spol. s.r.o., Požadavky: , Spolehlivost, zodpovědnost, týmový duch, manuální zručnost, zkušenosti z výrobní společnosti jsou vítány., Popis pracovní činnosti: , Po absolvování zaškolení budete pracovat na některém z výrobních týmů, Vaší náplní práce bude montáž zamykacích systémů do aut dle montážního postupu. Budete pracovat na výrobních linkách. Při práci je kladen důraz na dodržování kvality.. Pracoviště: Amepol capital s.r.o. - 001, Rooseveltova, č.p. 1299, 362 21 Nejdek 1. Informace: Nguyen Tuan Anh, +420 773 999 551. Kultura a sport - Kultura a sport Maséři (kromě odborných masérů ve 21 000 Kč Maséři (kromě odborných masérů ve zdravotnictví) LÁZEŇSKÁ - MASÉR/KA. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: LÁZEŇSKÁ - MASÉR/KA, Kontakt: pí Ing. Stachová Terézia, e-mail: hr.manager@savoywestend.cz, V případě zájmu zašlete strukturovaný životopis na adresu hr.manager@savoywestend.cz, , Přijmeme lázeňskou na krátký/dlouhý týden, požadujeme ukončený kurz MASÉR pro zdravotnictví, praxe v lázeňském zařízení, komunikativní znalost RJ, (AJ/NJ výhodou), pracovitost, spolehlivost., , NABÍZÍME: , - stabilní zázemí, zaměstnanecké benefity, přímé jednání, prohlubování kvalifikace. , - prémie, dotované stravování, příspěvek na dopravu, věrnostní odměny, sick days. Pracoviště: Savoy westend hotel, s.r.o. - 001, Petra Velikého, č.p. 583, 360 01 Karlovy Vary 1. Informace: Terézia Stachová, +420 731 618 515. Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 15 500 Kč Uklízeči a pomocníci v hotelích, administrativních, průmyslových a jiných objektech POKOJSKÁ. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POKOJSKÁ, Kontat: pí Jarošová Iveta, tel.: 353 334 236 (8:00 - 14:00), e-mail: iveta.jarosova@manes-spa.cz, , Praxe v oboru výhodou, profesionální přístup k plnění úkolů, loajalita k zaměstnavateli, komunikativnost a vstřícnost, zdravotní způsobilost, bezúhonnost, znalost NJ/RJ výhodou. , , Místo výkonu práce: Křižíkova 13, Karlovy Vary, 360 01. Pracoviště: Nemocnice na bulovce - 001, Křižíkova, č.p. 1352, 360 01 Karlovy Vary 1. Informace: Iveta Jarošová, +420 353 334 236. Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 12 200 Kč Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních POMOCNÝ/Á ASISTENT/KA V APART-HOTEL. Požadované vzdělání: úsv. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POMOCNÝ/Á ASISTENT/KA V APART-HOTEL, Kontakt: pí Pliatsevaia Regina, e-mail: baltic1014@gmail.com, Životopisy zasílat na uvedený e-mail., , Ubytování hostů, příprava a úklid kanceláří, péče o svěřený inventář, základní administrativa, kontrola úklidu a technického stavu budovy hotelu, zařizování průběžných oprav, vykonávání dalších prací dle potřeby hotelu a pokynů zaměstnavatele. Práce na PC (základní úroveň), znalost AJ a UJ výhodou.. Pracoviště: Koruna karlovy vary a.s., T. G. Masaryka, č.p. 825, 360 01 Karlovy Vary 1. Informace: Regina Pliatsevaia, +420 721 295 269.

Rezerva karlovarské Slavie slavila vysokou výhru 7:1, když na drahovické umělce smázla výběr Habartova (v modrém).
21

Slavia vyprášila Habartov, a stále je tak ve hře o titul

Extraliga pokračuje, Energie míří do Litvínova

-

Podzimní mistr? Chodov B

Karlovarský kraj – Hotovo. Krajská I. B třída za sebou oproti té áčkové uzavřela svůj podzimní díl. Na programu totiž bylo o víkendu závěrečné, dvanácté kolo.