Cílem v utkání bylo udržet naději na vítězství v turnaji, což znamenalo pokračovat v sérii výher a bodovat naplno,“ narážel na předzápasový cíl karlovarské omladiny trenér Marián Geňo. Od úvodních minut byli sešívaní lepším týmem, když zejména jejich pohyb dělal Lokomotivě velké problémy. „Do zápasu jsme vstoupili velice dobře, byli jsme agresivní, kontrolovali hru, jenže příležitosti ke vstřelení vedoucího gólu jsme neproměnili,“ zklamaně poukazoval na mizernou koncovku Geňo. Během prvního poločasu se však do hry zapojila i Lokomotiva, a hra se rázem vyrovnala.

„Zhruba v půlce prvního poločasu se hra začala vyrovnávat, soupeř hodně přitvrdil a vinou našich velikých hrubek v rozehrávce jsme pustili do šancí i soupeře. Šance na obou stranách ale zůstaly bez efektu,“ ohlédl se za prvním poločasem karlovarský trenér.

Po změně stran přidala Lokomotiva ještě více na obrátkách, z čehož vytěžila dvě branky. „Prvních deset minut jsme úplně vypadli z tempa, dělalo nám v tu chvíli problém přepínání na obrannou činnost a soupeř toho využil dvěma góly,“ zlobil se Geňo.

Mladíci však nesložili zbraně a soupeře zamkli na jeho polovině, když Lokomotiva pak sázela na rychlé protiútoky.
„Poté už se v podstatě až do konce zápasu hrálo na jednu branku. Kluci to nevzdali, ale soupeř slušně bránil a pak nám po ojedinělém brejku odskočil na 0:3. Sice jsme v poslední desetiminutovce dali dvě branky a zápas pořádně zdramatizovali, ale vyrovnat se nám již nepodařilo,“ připojil hodnocení druhého poločasu Geňo.

I přes prohru našel karlovarský kormidelník na utkání pozitiva. „Jednoznačně to, že posledních dvacet minut kluci nic nezabalili, zdravě se naštvali a byli kousek od vyrovnání. Pomohli tomu i střídající mladíci Jarda Zedníček s Kubou Gabrielem. Vyzvedl bych též výkon Štěpána Dubničky, od návratu ze Sokolova vytvořili s Mírou Očkem vynikající tandem uprostřed hřiště a s jeho výkony jsme zatím velmi spokojeni,“ dodal k utkání Geňo.