V úvodním kole okresního přeboru se mělo ukázat, jak se Vojkovice vypořádají s novou soutěží (po šesti letech v krajských soutěžích) a Březová s velkou marodkou (pět hráčů chybělo) a odchody Košťála se Svobodou do Německa. Konfrontace vyzněla mnohem lépe pro Jiskru.


Jiskra Březová 3
TJ Vojkovice 1

Vojkovičtí do utkání vlétli jako velká voda, která se valila z oblohy, v úvodu si vytvořili tlak, ale kromě nepřesných pokusů Fišera neměli větší šanci. Domácí byli zaskočeni, ale brzy se vzpamatovali a závěr poločasu byl jejich. To už ovšem prohrávali, po akci Krejsy měl dostatek času a prostoru Levko, aby překonal gólmana, který mu první střelu vyrazil. Jenomže šest minut před koncem první půle po rohu hlavou srovnal Šenfus a v nastaveném čase střídající Sitek dokonce otočil. To byla pro hosty velká rána, ze které se už nevzpamatovali. Úvod druhé půle měl stejný scenář, hrálo se na jednu branku, tentokrát vojkovickou. Jenomže v 59. minutě zazdil největší šanci Moravec, hlavičkující úplně sám v šestnáctce hrubě špatně, a domácí toho mohli litovat.
V 66. vyrážel brankář Frk nebezpečnou hlavičku Gondy a za dalších pět minut přidržel za nohy Vorla a kopala se penalta. Jenomže tu Kypta nasměroval vedle, a tak definitivní podoba výsledku zbyla na Markofa, který dorážel sólo Jíry vyražené brankářem.
Branky: 39. Šenfus, 45. Sitek, 79. Markof - 28. Levko. Rozhodčí: Jiří Zázvorka (Karlovy Vary). ŽK: bez. Diváků: 50. Poločas: 2:1.
Březová: Frk - Dimitrov, Osza, Havel, Bartoš (26. Sitek) - Markof, Moravec (63. Jíra), Paur - Šenfus, Beran, Hurban. Trenér: František Mandula.
Vojkovice: Matoušek - Svoboda, Fišer, Vorel, Šimek - Jati, Gonda, Kypta - Levko, Krejsa (81. Bunčo), Kodajek. Trenér: Karel Kotek.