„Pocházím z jižních Čech a kde koho tam znám. Co se týče mužstva Písku, tak osobně znám téměř všechny hráče. Věděl jsem, že si musíme dávat pozor na útočníky Polodnu se Zušťákem a záložníka Malého. Proto jsem přestavěl i sestavu. Kubice a Vondráček pohlídali oba forvardy a Vůjtěch měl na starosti Malého,“ vysvětlil na úvod trenér Jindřich Dejmal.

Taktika s osobní obranou slavila úspěch. „Téměř jsme je k ničemu nepustili. Další nebezpečnou zbraní Píseckých byly standardní situace, protože mají hodně vysokých hráčů. Ty se nám také podařilo eliminovat,“ pokračoval Dejmal.

Vynikající utkání odehrál Karel Tichota. Dvakrát se zapsal do listiny střelců. „Karel nebyl svázaný defenzivními úkoly, jako tomu bylo v jiných zápasech. Hrál těsně za útočníky. Proto se dostával do střeleckých příležitostí,“ vysvětlil karlovarský lodivod a pokračoval: „U první branky udělal přesně to, co se fotbalisté učí už od žáků. Když nevíš co s míčem, tak vystřel. Třeba se to odrazí. To se také přesně stalo.“

V posledních dvaceti minutách zápasu měli „buldoci“ jasně navrch. „Ukázalo se, jak jsou pohárová utkání nebezpečná. Písek se ve středu proti Jablonci vybičoval a proti nám už nemohl. Mohli jsme přidat v závěru ještě dvě branky, ale Geňa zastavil pomezní praporkem, když vybíhal z vlastní poloviny. Druhou tutovku nedotáhl Tichota do zdárného konce. Po spolupráci s Geňem sice obstřelil brankáře, ale zároveň i branku,“ dodal.