Alespoň výsledkově. Na úvod letních galejí porazili Mýto 2:0, pak drtivým výsledkem 5:0 přejeli konkurenční Hvězdu Cheb a přesvědčivé vítězství si fotbalisté Mariánských Lázní připsali také v sobotním utkání na hřišti SK Slaný, týmu z divizní skupiny B. Viktoria svého soupeře nakonec porazila vysoko 5:1.

Trenér Aleš Zach ovšem uznal, že na začátku kanonádě nic nenasvědčovalo. „Úvod patřil určitě soupeři, který byl kombinačně lepší, živější a my jsme se dost těžko dostávali do jejich vápna a k nějaké souvislejší kombinaci,“ připustil.

Fotbalisté FK Ostrov (na archivním snímku hráči v modrých dresech) v sobotu dopoledne deklasovali Tachov vysoko 5:0.
Ostrov si zastřílel, diviznímu Tachovu nadělil bůra. Jak duel hodnotili trenéři?

V polovině prvního dějství ale Mariánské Lázně hru vyrovnaly a dokázaly vstřelit hned dvě branky. Nejprve se trefil Daniel Skopový, který využil nedorozumění domácího obránce s brankářem a na 2:0 zvýšil Pěška (po předchozím výborném presinku a přihrávce agilního Daniela Skopového).

„Po změně stran jsme vyměnili šest hráčů i brankáře, ale pokračovala vyrovnaná partie, kdy se ke slovu dostali také domácí a po našem nedůrazu a nedostoupení hráče před šestnáctkou snížili povedenou střelou k tyči,“ popisoval trenér Aleš Zach.

„Pak jsme měli několik nadějných brejků, ale vždy jsme je špatně vyřešili,“ posteskl si kouč Mariánských Lázní. Tým uklidnila až v 75. minutě vlastní branka domácího výběru, na kterou v závěru navázal Hošek a Beránek, jenž pěkným trestný kopem uzavřel účet zápas na konečných 5:1 pro hostující Viktorii.

„Zápas byl celkově opravdu vyrovnaný. Začátek utkání patřil domácím, ale neměli potřebný klid na posledních třiceti metrech. Těší mě, že jsme byli produktivní a soupeře nepouštěli do šancí, ale začátek utkání musí být varováním. Nebyli jsme pohybově dobří, vázla nám také kombinace, takže je stále na čem pracovat,“ uvědomuje si pětačtyřicetiletý kormidelník.

„Pozitivní ale je, že se kluci zdravě rvou o základní sestavu a nám trenérům tak ztěžují práci,“ dodal trenér lázeňského mančaftu. Fotbalisté Mariánských Lázní sehrají před startem nové divizní sezony už jen jedno utkání. V sobotu od 10.15 hodin je čeká  souboj v rámci předkola MOL Cupu na půdě Březové.

SK Slaný - FC Viktoria Mariánské Lázně 1:5

Poločas: 0:2. Branky Mariánských Lázní: D. Skopový, Peška, Hošek, Beránek, vlastní. Sestava FC Viktoria Mariánské Lázně – 1. poločas: Hinterholzinger – Šimek, Dvořák, Cinkanič, Hošek, Štůla, D. Skopový, Renza, Pěček, Kapolka – Peška, 2. poločas: Gembický – Brož, Dvořák, Cinkanič, Beránek, Drahorád , M. Skopový, Buršík, Pěček, Kapolka – Holeček. Trenér: Aleš Zach.

Jan Sýkora se pokouší obejít teplického Matěje Radostu.
Ztráta nás mrzí, ale nesmí nás položit, pronesl Sýkora v Teplicích