I přes značně omlazený kádr sešívaní proplouvali podzimem s menšími oděrkami, ale nakonec z toho vytěžili skvělé druhé místo, tedy titul vicemistra krajského přeboru.

„Chtěl bych poděkovat všem fanouškům, kteří nám vytvořili během celého podzimu skvělou atmosféru. Se ziskem třiceti bodů a druhou příčkou za podzim jsme maximálně spokojeni, ale pořád je velký prostor ke zlepšení,“ krotil slávistickou euforii trenér Marián Geňo.

S podzimní částí se loučili hráči z Karlových Varů v městě porcelánu, přesněji v Nové Roli, kde plnili s ohledem na postavení obou týmů v tabulce roli favorita. „Potvrdili jsme roli favorita a zaslouženě vyhráli,“ vracel se Geňo zpět k závěrečnému utkání, které odehráli slávisté na hřišti u Novorolského rybníka. Záložní tým sešívaných rozhodl prakticky o svém vítězství již v prvním dějství, když soupeři nastřílel tři branky z celkových pěti.

„Rychle jsme se dostali do vedení a vytvořili si i další šance, když Nová Role se plně soustředila na defenzivu, přesto jsme dokázali do konce prvního poločasu ještě dvakrát skórovat,“ narážel karlovarský trenér na rozhodující okamžiky zápasu na novorolském hřišti.

Po změně stran pak přidali hráči rezervy Slavie další dvě branky, ale v samotném závěru duelu přišli kvůli inkasované brance o čisté konto.

„Mrzí mě branka v poslední minutě, měli bychom brankáři pomoci k nule a nezodpovědně přistoupíme k jednoduché situaci,“ hodně se zlobil Geňo a k tomu ještě na závěr připojil: „Druhý poločas jsme se ještě chtěli zlepšit, ale opak byl pravdou. Sice jsme diktovali tempo, ale i šancí nakonec ubylo, s vítězstvím však panuje spokojenost.