Okresního kola, jehož vítěz si zajistil postup do regionálního kola, které proběhne 28. května v Dobřanech, se zúčastnilo pět výběrů, a to Františkovy Lázně Aquaforum, Heinz-Glas Decor, Thun, Mattoni a Dopravní podnik Karlovy Vary.

Tentokrát se týmy střetly v základní skupině systémem jednou každý s každým s hrací dobou dvakrát deset minut. Dva nejlepší celky se probojovaly do finále, týmy na třetím a a čtvrtém místě, se pak popraly o ligový bronz.

Nejlépe si s nástrahami Zaměstnanecké ligy Deníku vypořádal výběr Františkovy Lázně Aquaforum, který proplul základní částí bez ztráty kytičky, když si navíc připsal na účet nejvyšší výhru, která padla v bitvě s Dopravním podnikem Karlovy Vary, kdy hráči pod taktovkou trenéra Františka Nedbalého dosáhli na výhru 10:0.

Fotbalovou Zaměstnaneckou ligu Karlovarského deníku vyhrály Františkovy Lázně Aquaforum a.s., které ve finále porazily Heinz-Glas Decor s.r.o. 2:1. Bronz pak připadl týmu Pressol Tschesien s.r.o, který porazil Thun 1794 a.s. 4:0.
Zaměstnanecká liga: Triumf v lázních braly Františkovy Lázně Aquaforum

S dvanácti body tak Františkovy Lázně Aquaforum zamířily do finále. Tam je doplnil výběr Heinz-Glas Decor, který nasbíral za tři výhra a jednu porážku devět bodů. Do klání o bronz se probojoval při své premiéře v Zaměstnanecké lize Deníku výběr Mattoni, který zakončil základní část na třetí příčce, když dosáhl na dvě výhry.

Tam narazil na čtvrtý Thun, který si připsal na konto jedno vítězství, a to nad Dopravním podnikem Karlovy Vary, který jako jediný tým na body nedosáhl. Bitva o bronz přinesla nesmlouvaný boj, který nakonec přetavil ve vítězství 3:2 výběr Thunu, který se tak dočkal první medaile v Zaměstnanecké lize Deníku, což také hráči řádně po skončení duelu oslavili.

Pak už na pořad přišel finálový duel, ve kterém Františkovy Lázně Aquaforum vyzvaly Heinz-Glas Decor. Nakonec hráči z Františkových Lázní dosáhli na výhru 3:1, stejně jako tomu bylo v základní části, čímž dosáhli nejen na vítěznou trofej, ale také postup do regionálního kola. Pro vítěze to byl již druhý triumf v Zaměstnanecké lize Deníku, když opanoval první ročník, ve kterém taktéž porazil ve finále Heinz-Glas Decor.

Zdroj: Daniel Seifert

Zaměstnanecká liga Deníku – Karlovarský kraj
Františkovy Lázně Aquaforum – Heinz-Glas Decor 3:1, Mattoni 6:0, Thun 4:1, DPKV 10:0; Heinz-Glas Decor – Mattoni 4:1, Thun 8:4, DPKV 8:2; Mattoni – DPKV 2:1, Thun 4:3; Thun – DPKV 7:3.
Pořadí po základní části: 1. Františkovy Lázně Aquaforum, 2. Heinz-Glas Decor, 3. Mattoni, 4. Thun, 5. DPKV.
O 3. místo: Thun – Mattoni 3:2, o 1. místo: Františkovy Lázně Aquaforum – Heinz-Glas Decor 3:1.
Konečné pořadí: 1. Františkovy Lázně Aquaforum, 2. Heinz-Glas Decor, 3. Thun, 4. Mattoni, 5. DPKV.