Fotbalová sezona na Karlovarsku je již minulostí, ale představitelé všech oddílů neodpočívají. Tak jako je tomu u 1. FC Karlovy Vary, i jinde se snaží sehnat, vyjednat, upravit cokoliv, jen aby byl příští mistrovský rok lepší. Karlovarské 1. FC momentálně nejvíce trápí zázemí klubu.

„Naším největším probléme jsou šatny a kvalitní sociální zázemí. Ty prostě momentálně nemáme," říká Zdeněk Havel z karlovarského 1. FC.

Hřišť je v lázeňské metropoli ale dostatek. Kde je tedy problém? Na tuto otázku Zdeněk Havel okamžitě odpověděl. „Hracích ploch je opravdu dost. Přípravka a A tým využívají hřiště ve Dvorech. Dorost U19 hraje na Březové, ale u těch ostatních je problém. Hřiště v Drahovicích nemají vlastní zázemí. Stará tribuna na Slavii je v dezolátním stavu a navíc ji vlastní dceřiná společnost firmy Baustav. Takže my momentálně nemáme kde působit. Proto jsem se obrátil na město s prosbou o vyřešení této situace," přidává Havel.

Řešení je více než jednoduché. Hala na Slavii v Drahovicích by byla ideální. „To je pravda. Problém je ten, že není  naše. Vlastní ji společnost, která provozuje hotel Marttel. Ta je ochotná objekt prodat, ale my momentálně nejsme v situaci, že bychom mohli tuto halu koupit," vysvětluje Zdeněk Havel.

Takže se klub obrátil na město se žádostí o odkoupení haly. „Určitě se najde mnoho, řekněme, odpůrců, proč město má kupovat halu, když bude jednu stavět u KV Areny. Na to bych chtěl všem odpovědět. My nemáme zájem o samotnou halu. Nás zajímají okolní prostory. To znamená šatny, sociální zázemí a další," pokračuje šéf karlovarských Buldoků.

Nabízí se varianta, že by mládežnické celky hrály a trénovaly mimo areál v Drahovicích. „Jednáme s panem Hlavatým o případném místě v Doubí. Na druhou stranu v Drahovicích je umělá tráva a byla by veliká škoda ji nevyužívat. V zimních měsících na ní trénují všechna naše mužstva," říká Havel.

A jaký je na celou situaci názor města? Zdeněk Havel se několika jednání účastnil. „Jak pan primátor Kulhánek, tak i další představitelé se k problému staví čelem. Mají veliký zájem, aby sportovní středisko mládeže (žáci) a centrum mládeže (dorostenci) nezanikly. Pokud bychom kritéria určená svazem nesplnili, tak bychom museli hrát jen krajské soutěže," uzavírá Zdeněk Havel.