Zdeněk Havel, šéf představenstva a většinový majitel fotbalového klubu 1. FC Karlovy Vary, na středeční tiskové konferenci nastínil plány klubu na jarní část sezony a shrnul současnou situaci „Buldoků“.

Působení v klubu v říjnu skončila firma Baustav i s šéfem Ing. Milanem Špičkou. Ten se se současným šéfem karlovarského fotbalu Havlem domluvil na převodu svého 80% podílu v klubu právě na druhého jmenovaného. To znamenalo pro Havla složit nové představenstvo a výrazně snížit náklady fotbalového týmu, kvůli konci majoritního sponzora.

Nový majitel si po podzimu pochvaluje spolupráci se Sokolovem, která odehnala problémy s doplněním kádru. „Jsme farma Sokolova, ale pořád je na nás, jak se budeme rozhodovat. Nejsme nikým řízeni,“ nastiňuje partnerství Havel. Do jarní části ale nejde tým pouze s posilami ze Sokolova. „Jak už bylo dříve avizováno, chceme kádr doplnit. Brzdí nás samozřejmě omezené finanční možnosti,“ pokračuje Zdeněk Havel.

Havel navíc kvituje práci mládežnických týmů. Všechny věkové kategorie hrají nejvyšší soutěže, vyjma starších dorostenců, kteří bojují ve druhé lize. „V mládeži hrajeme stejné soutěže jako Sokolov. Chceme ale s našimi svěřenci pracovat a nebude to místo, kde bychom chtěli nějak šetřit,“ ujišťuje mladé naděje majitel. Pro klub je také dobré, že mládežnické trenéry platí svaz. To Havel komentuje slovy: „To nám pomáhá. Příchod peněz je nepravidelný, ale nakonec vždycky peníze přijdou.“

Nakonec se Havel dostal i k názvu týmu. „Je možné, že se název změní na staré, zavedené Buldoky. Vše by ale stálo peníze. Na tom to teď stojí,“ říká Havel. Jak bylo nastíněno na tiskové konferenci, 1. FC odehraje všechna svá domácí utkání na UMT v Drahovicích. Cíle zůstávají dle Havla nejvyšší. „Nejsem z těch, kteří by kvůli špatné finanční situaci vyhlašovali boj o záchranu. Cíle budou vždy nejvyšší,“ dodal nakonec majitel a šéf představenstva.

Vladimír Koča