Od první minuty se hrála v Chodově vyrovnaná partie, i přesto šel do vedení Chodov, za který v 8. minutě po špatné rozehře Melnyka poslal domácí barvy do vedení úspěšnou střelou chodovský navrátilec Martin Vachník. Hosté se dočkali gólové radosti ve 22. minutě, když zamířil přesně mezi tři tyče Tomáš Forejt. Poločas však nakonec vyhrál Chodov, když opět brankově udeřil po chybě žlutického týmu. „Hrálo se vyrovnané utkání. My udělali během první půle dvě chyby, které soupeř brankově potrestal, i přesto jsme si také ještě v závěru prvního poločasu vytvořili šance, ale bez brankového efektu," smutnil žlutický kouč Ladislav Kvasnička.

Nástup do druhého dějství měli podstatně lepší hráči zpod Vladaře. V 65. minutě zařídil vyrovnání útočník Lukáš Kliment, který si gólovou radost zopakoval i v 71. minutě, kdy parádní střelou poslal svůj tým poprvé do vedení.

Pak ale přišel na pořad žlutický fotbalový kolaps. Během pěti minut v závěrečné desetiminutovce totiž dvakrát Žlutice inkasovaly, a bylo po bodových nadějích. „U druhého gólu zaváhal náš gólman. Je to škoda, doplatili jsme na naše chyby, i když si myslím, že toto utkání bylo remízové. Za předvedenou hru se nemusíme stydět, i když byl Chodov v první půli lepším týmem, my pak zase ve druhé. Škoda jen, že nás tentokrát nepodržel gólman, ale je to fotbal a každý den prostě není posvícení. My tak musíme koukat dopředu a soustředit se na další utkání," dodal Kvasnička. ⋌(sei)

Chodov – Žlutice 4:3
Branky Žlutic: 22. Forejt, 65. a 71. Kliment. Poločas: 2:1.
Žlutice: Metlička – Chrenák, Melnyk, Pěnkava, Sivák – V. Suda, P. Suda, Forejt, Kryl – Sitek, Kliment (stř. Tomeček, Černý). Trenér: L. Kvasnička.