Velkou ránou pro mužstvo zpod Vladaře byl odchod nejlepšího střelce klubu Matěje Strejčka, který zamířil na další fotbalovou štaci do divizní Toužimi. „Matějovi jsme nechtěli bránit, takže šel do Toužimi na roční hostování, snad se mu tam bude dařit, stejně jako u nás," přeje si za hráče trenér Žlutic Ladislav Kvasnička.

To ale není vše. Směrem pryč se vydal i další útočník Josef Kliment, který na podzim oblékne nejspíše dres Nejdku. „Určitě je to pro nás ztráta, jelikož jsme přišli o dva útočníky, a nahradit je v tak krátkém čase je hodně těžké," smutnil Kvasnička.

Proto se ve Žluticích před startem podzimní části krajského přeboru hodně otáčejí. „V jednání máme některé hráče, ale to budeme vědět až těsně před startem prvního utkání, takže nechci nic zakřiknout," podotkl k případným posilám Kvasnička.

Ani na úvod nečeká tým zpod Vladaře nic jednoduchého. V sobotu 11. srpna se představí od 17.00 hodin na půdě chodovského Spartaku. „Bude to hodně těžké utkání, už jen proto, že s Chodovem vždy hrajeme vyrovnané utkání. Prozatím je vždy lépe zvládnul právě Chodov, který je oba vyhrál v poměru 2:1," vysvětluje Kvasnička.

Žlutičáci však před startem krajského přeboru i přes útočné oslabení neskládají zbraně, ba naopak. „Nemám strach, že bychom během soutěže propadli, chceme vyhrávat, a to i na úvod v Chodově, i když to bude určitě hodně náročné, ale uděláme pro výhru vše," slibuje trenér Žlutic.