Tentokrát si v přípravném utkání poradili s týmem Kralovic, který pokořili v poměru 5:2. Žlutice si tak na své konto připsaly v rámci zimní přípravy již páté vítězství v řadě.

I samotné utkání ukázalo síly Žlutičáků. Nejdříve pohrdl stoprocentní šancí žlutický Kryl a o dvě minutky později snad tisíciprocentní jeho parťák z útočné linie Strejček. Žlutice se pak kýžené vedoucí branky dočkaly v 16. minutě, kdy složil střelecký reparát Strejček, který tím odstartoval svou ´omen show´.

Poté se sice soupeř z Kralovic pomalu dostával do utkání, ale zpět do kolen ho poslal ve 35. minutě svou druhou trefou Strejček. Tím uzavřel první poločas.

„Do utkání jsme naskočili velmi dobře. Hned v úvodu jsme si vytvořili dvě stoprocentní šance, ale neuspěli. Až ve druhé desetiminutovce se nám podařilo skórovat. Duel se hrál v dobrém tempu a i soupeř z Kralovic nás hodně pozlobil,“ bilancoval na úvod trenér Žlutic Ladislav Kvasnička.

I po změně stran udávali tempo duelu hráči Žlutic. V 54. minutě pak svou převahu opět vyjádřili brankově, když si hattrickovou střelu připsal na své konto Strejček. Pak se brankově dostalo i na jeho spoluhráče.

„V tomto utkání jsme předvedli nezvykle více nepřesností, ale to jsme na druhou stranu zase nahradili bojovností a obětavostí hráčů,“ poukazoval kouč.

V 63. minutě přidal čtvrtý zářez Žlutic Kryl a o pět minutek později vsítil pátou branku žlutické jedenáctky Pěnkava. V závěru zápasu se pak dočkali brankové radosti i hosté, a to hned dvakrát, ale na vítězi utkání to již nic nezměnilo.

Navíc v 90. minutě ještě vyhořel žlutický Matěj Strejček, který nedokázal doručit balon do prázdné branky Kralovic.

„Škoda jen inkasovaných branek po našich hrubých chybách v našem pokutovém území. Toho se musíme příště vyvarovat. Navíc musíme ještě hodně zapracovat na střelecké produktivitě, jelikož si vytvoříme spoustu brankových příležitostí, ale dokážeme využít jen minimum, a to je málo. Dobře víme, že by se nám to mohlo v soutěži vymstít,“ míní Kvasnička.

Žlutice – Kralovice 5:2

Branky Žlutic: Strejček 3, Kryl, Pěnkava. Poločas: 2:0. Sokol Žlutice: D. Metlička – Záluský, Pěnkava, Harang (20. Jirsa), J. Metlička – Melnyk (75. Hrachovec), Forejt, M. Kopelent, V. Kopelent (61. Sitař) – Strejček, Kryl. Trenér: Ladislav Kvasnička.