Smolnou sérii prolomili až na půdě nováčka soutěže v desátém kole soutěže, když si na své konto připsali bod po nerozhodném výsledku 2:2.

„Do zápasu naskočili lépe hráči Aše, kteří si hned vypracovali dvě slibné šance. I přesto jsme si první gól připsali na své konto my, když se trefil Tomáš Forejt. Jenže vedení nám moc dlouho nevydrželo, když jsme během dvou minut dvakrát inkasovali, když se nejdříve trefil Veleman a poté i Maher," smutnil žlutický trenér Ladislav Kvasnička.

V Aši se i přes nepříznivý stav pro hosty poté odehrála vyrovnaná partie. „Ve 27. minutě byl vyloučen Aši hráč, a najednou jsme si vytvořili převahu, a s tím přišly i brankové příležitosti. Od pětatřicáté minuty jsme si do konce první půle vytvořili čtyři, pět stoprocentních šancí, ale bohužel je nedokázali proměnit," zlobil se Kvasnička.

Cíl měli hráči zpod Vladaře před vstupem do druhého poločasu jasně daný, vstřelit co nejrychleji branku. „Po změně stran jsme chtěli co nejrychleji vstřelit gól, vytvořili jsme si šance, ale ujala se až střela z kopaček Forejta v závěru utkání, ale když to tak vezmu, každý bod ze hřiště soupeře je dobrý," míní Kvasnička.

Aš – Žlutice 2:2
Branky: 16. Veleman, 17. Maher – 15. a 84. Forejt. Poločas: 2:1. Rozhodčí: Cvrk. ŽK: 3:3. ČK: 1:0.
Žlutice: Hladký – Chrenák, melnyk. V. Suda, M. Hrachovec – Kryl, P. Suda, Pěnkava, Forejt – Sitek, Hotěk. Trenér: Ladislav Kvasnička.