A přesun to byl velmi zdařilý. Hned při své premiéře totiž napomohl Sokolovu k premiérové výhře v podzimní části, když uspěl na půdě nováčka z Přeštic 2:0, kde si navíc připsal Vranovci na účet i premiérovou trefu v trikotu Baníku. „Samozřejmě to potěší,“ vracel se zpět k úspěšné premiéře italský sympaťák.

Přesto však Sokolov čeká během jarní části náročná šichta, když se krčí po první části soutěže na dně tabulky. „Pro nás bylo důležité, že jsme zvládli poslední utkání s Duklou, které jsme vyhráli, to nás udrželo ve hře o záchranu a já věřím, že se nám to povede, jelikož máme hodně kvalitní tým, chybělo nám v některých zápasech trochu štěstíčka,“ přemítal Vranovci.

close info Zdroj: Deník zoom_in

Ten si vyplňuje fotbalovou pauzu sledováním svátku fotbalu v Kataru, kde však Itálie chybí. „Byla to pohroma,“ vzpomíná na propadák italské reprezentace v bitvě se Severní Makedonií, po kterém se jí definitivně uzavřela brána mistrovství světa.

„Byla to velká rána a zklamání pro národ, který mistrovství světa vyhrál čtyřikrát,“ pokračoval rodák z Cittadelly, kde přičichl k velkému fotbalu. A právě italský výběr si dělal zálusk již během kvalifikace na vítěznou trofej i v Kataru. Ale zůstalo pouze u toho.

„Navzdory vítězství na Euru 2020 byl základní problém s výběrem hráčů, kteří neměli stejnou kvalitu i v zápasech, kdy šlo o všechno,“ přemítal, proč Itálie přišla podruhé v řadě o účast na mistrovství světa.

„Věřím a doufám, že mladí hráči, kteří jsou v reprezentaci, postupně získají potřebné zkušenosti a budou schopni vrátit tu starou vítěznou Itálii,“ věří v lepší časy dvacetiletý mladíček. Ten tak na dálku drží palce v Kataru Argentině, která mu je hodně blízká. „Doufám, že Argentina vyhraje, protože je mi, co se týče týmů na mistrovství, nejblíže,“ přeje triumf argentinskému výběru v čele s božským Messim.