„Začátek zápasu byl vyrovnaný, nám se dařilo v obraně, navzájem jsme se doplňovaly a pomáhaly si. Navíc nás v bráně svými skvělými zákroky držela Sabrina Novotná,“ vracela se k úspěšnému vstupu do duelu kynžvartská spojka Tereza Michalcová. Jenže posléze začaly úřadovat na kynžvartské palubovce házenkářky Olomouce a to se promítlo i do ukazatele skóre.

Zdroj: tvcom.cz

„Přestaly jsme proměňovat vyložené šance na brankovišti, čímž jsme se dostaly pod tlak, a také udělaly pár technických chyb, které soupeř trestal,“ narážela Michalcová na prohraný první poločas v poměru 9:14. I po změně stran se však domácím na rozdíl od hostů brankově nedařilo.

„Opět jsme měly smůlu v proměňování,“ litovala Michalcová neproměněných brankových příležitostí. A toho opět využila Olomouc, která se trhla Kynžvartu na rozdíl osmi bodů. „Bylo důležité, že jsme to nevzdaly, nesklopily hlavy a bojovaly až do konce za podpory našich fanoušků,“ připomněla kynžvartská dlouhovláska kynžvartské zmrtvýchvstání. Ale ani mohutný finiš Kynžvartu vytoužené body nepřinesl.

VK ČEZ Karlovarsko – Decospan Menen 3:0 (28:26, 26:24, 25:17).
LIGA MISTRŮ: Skvěle. Menen v lázních kousal, ale Vary urvaly první výhru

„Od poloviny druhého poločasu jsme se dostávaly s Olomoucí do kontaktu a ke konci jsme to stáhly na rozdíl dvou branek i díky skvělým zákrokům Adély Srpové,“ přibližuje dění na palubovce po změně stran. „V posledních minutách jsme ještě zápas zdramatizovaly, ale výsledek už se nám bohužel otočit nepodařilo. Prohra nás určitě mrzí, ale nic nevzdáváme a budeme bojovat dál,“ burcuje i přes prohru, která byla pro Kynžvart pátou v MOL lize, Michalcová.

Házená Kynžvart – DHC Zora Olomouc 24:26 (9:14). Nejvíce branek: Dvořáková 9/3, Bezrukova 3, Patrnčiaková 3, Königová 3 – Závišková 6/3, Machačová 5, Jansová 5. Rozhodčí: Hájek, Kozler. Vyloučení: 2:1. Sedmimetrové hody: 4/3:5:3. Diváci: 150.