„Zejména první poločas nám ukázal, že umíme být každému týmu vyrovnaným soupeřem, a to je pro nás velká motivace,“ vracela se k víkendové porážce na palubovce slovenského klubu kynžvartská spojka Sofiia Bezrukova.

Již ve středu, tedy 30. listopadu, čeká Kynžvart domácí vystoupení v rámci 10. kola MOL ligy, ve kterém výběr trenéra Petera Sabadky bude od 18.00 hodin tvrdit v bitvě s olomouckou Zorou vzhledem k postavení v tabulce roli favorita.

„I když se Olomouci nedaří, má své kvality, proto se musíme soustředit na naši hru, a hlavně nesmíme nic podcenit,“ narážela Bezrukova na výsledek Olomouce z uplynulého kola, ve kterém potrápila třetí celek tabulky, pražskou Slavii, kterému nakonec podlehla po velké bitvě pouze o dva body 23:25.

Hráčky Kynžvartu se utkaly s Dunajskou Stredou naposledy v loňské sezoně v rámci 14. kola, to slavily výhru 37:25. V té nové však musely skousnout porážku 24:32.
Ze Slovenska bez bodů. Hlavu nevěšíme, jedeme dál, burcuje Vávrová

„To ukazuje kvality soupeře, takže nás nečeká vůbec lehké utkání,“ upozorňuje ukrajinská házenkářka ve službách Kynžvartu. „Budeme spoléhat také na domácí prostředí a naše fanoušky, tak věříme, že je potěšíme výhrou,“ přeje si třiadvacetiletá hráčka páté vítězství svého týmu v házenkářské interlize.

Po středečním vystoupení pak zamíří v pátek Kynžvart k premiérovému vystoupení v rámci European Cupu, ve kterém se představí v sobotu 3. prosince na palubovce turecké Ankary. „Pro nás to bude premiérové vystoupení na evropské scéně, takže to bude velká neznámá,“ připomněla Bezrukova.

Ostrovská rodačka Lucie Matoušková uspěla na mistrovství světa v naturální kulturistice, kde dosáhla na titul mistryně světa v kategorii fitness Ms. Runway.
Mám štěstí na rodinu a lidi kolem sebe, říká mistryně světa Lucie Matoušková

„Čeká nás náročné utkání, ale právě to je pro nás velkou motivací a věřím, že když podáme maximální výkon, tak uhrajeme nadějný výsledek pro domácí odvetu,“ dodala závěrem k nabitému závěru týdne hráčka s číslem 23 na zádech.