Házenkářky Kynžvartu v úvodu první části zápasu odhodily obavy a respekt před Ankarou stranou. Domácí se sice ujali vedení, ale posléze brankovou taktovku přebraly do svých rukou právě házenkářky ze západu Čech.

Pohárová euforie totiž hnala svěřenkyně slovenského kouče vpřed, a to se promítlo také do ukazatele skóre, když si Kynžvart vytvořil až pětibodový náskok 8:3. Ankara však dokázala postupně z náskoku umazat na rozdíl dvou bodů 10:12. Kynžvartskou družinou to však nijak neotřáslo, ba naopak.

Házenkářky Kynžvartu se dnes představí na horké palubovce Ankary.
Musíme eliminovat kvality soupeře, hlásí z Ankary kouč Kynžvartu

V zápětí si totiž vybudovala čtyřgólový náskok, který udržela až do konce prvního poločasu, který vyhrála 15:11, když k tomu nejvíce přispěla, Veronika Dvořáková, která se radovala ze čtyř vstřelených branek.

I po změně stran si Kynžvart udržoval náskok, ale poté zlepšila Ankara koncovku a přiblížila se hostům na rozdíl dvou bodů 17:19. Výběr z Chebska si však velmi brzy vzal pětigólový náskok zpět, který do konce zápasu dokázal navýšit na konečných 35:29, když nejlepší střelkyní vítězného týmu byla Anna Mária Patrnčiaková, která vstřelila sedm branek. 

Ankara Yenimahalle BSK (TUR) – Házená Kynžvart (CZE) 29:35 (11:15). Nejvíce branek: Özdemir 7, Uzun 6, Kaya 6, Tugel 2, Bas, 2, Karaarsaln 2 – Patrnčiaková 7, Dvořáková 6, Hejkalová 5, Vávrová 3, Königová 2, Božović 2. Rozhodčí: Bytyqi, Kasapi (oba KOS). Vyloučení: 5:5. Sedmimetrové hody: 5/2:5:3. ŽK: 0:1. Kynžvart: Srpová, Novotná – Dvořáková, Patrnčiaková, Königová, Michalcová, Tesařová, Dresslerová, Vávrová, Bezrukova, Božović, Vysloužilová, Hejkalová.