Jak počítat s odmocninami, jak si poradit se zlomky či jak řešit rovnice. To a mnohem více ukazuje dětem pomocí videí na YouTube Tomáš Chabada. Pomáhá tak i těm, kteří se chystají na přijímací zkoušky z matematiky na střední školu nebo na gymnázium.

Přijímací zkoušky na SŠ 2023 - CERMAT test:

Zdroj: Youtube

V tomto díle youtuber řeší tipy příkladů, které se na testech Cermatu pravidelně objevují. „Podíváme se na první Cermat test. Na začátku testu je pět úloh. Je to počítání s čísly, převody jednotek, zlomky, úprava výrazu a rovnice. Je to dohromady za patnáct bodů, minimálně posledních pět let tohle v testech bylo vždycky,“ vysvětluje Tomáš Chabada.

Body, díky kterým se zahojíte

„Dá se na to dobře naučit, takže by to měl být základ vašich bodů a něco, od čeho se můžete odpíchnout. Pokud vám matematika moc nejde, tohle by pro vás měly být jasné body, díky kterým se zahojíte,“ povzbuzuje youtuber Chabada děti. „A pokud vám to jde a míříte na dobrý výsledek, tak tohle by měly být levné rychlé body,“ motivuje je dále.

A že sdílení videí, které nemají zábavný obsah ale jsou opravdu jednoznačně naučné, má smysl, dokládají komentáře sledujících. „Zachraňuješ mi známky!“ píše Chabadovi na instagramu například uživatelka s nickem n.helanovaa.

Přijímací zkouška pro čtyřleté obory a obory nástavbového studia se v řádném termínu uskuteční 13. a 14. dubna 2023
Přijímačky z matematiky: S tímto videem hravě zvládnete mocniny a odmocniny

„Dík za tebe ! Jsi úžasný človíček co motivuje lidi a pomáhá jim v těžkých situacích, když si z něčím neví rady! Fakt dík za tvoje supr čupr videa umíš to dokonale vysvětlit!“ děkuje sledující s nickem ben_mateo_fanp.

Zkoušeli jste vy nebo vaše děti učit se pomocí videí Tomáše Chabady? Podělte se s námi o zkušenost v anketě pod článkem.