Škodovka se dostala ve 3. minutě do vedení zásluhou Petra Straky. Na začátku 8. minuty ale již domácí prohrávali po odpovědích Rachůnka a Šenkeříka.

To nebylo vše. Do konce první dvacetiminutovky si Plzeňští vzali své vedení zpět. V 10. minutě srovnal na 2:2 Indrák a 41 vteřin před první sirénou skóroval také Allen.

Navíc domácí na začátku druhé třetiny potrestali první vyloučení energetiků v zápase. Beránek se tak z trestné lavice vracel předčasně po gólu Kracíka – 4:2. A na střídačku Energie zamířil rovněž brankář Filip Novotný, který své místo přenechal Ondřeji Kuchařovi.

Hosté se rychle oklepali a po 32 vteřinách snížil Gríger. Gól spustil rošádu také v plzeňské brance, Miltchakova vystřídal Frodl. Ten musel v dalším průběhu derby několikrát své spoluhráče podržet, zejména při šancích Beránka, Gorčíka a Rachůnka.

Rozhodnutí vyrovnané partie přinesla až 53. minuta, ve které se prosadil, vteřinu po skončení přesilové hry, domácí Gulaš. V 55. minutě potom pečetil výhru škodovky Petr Straka – 6:3.

Ohlasy ze střídačky

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Povedl se nám vstup do utkání, konečně jsme také vedli. Byla to pro nás těžká situace - Litvínov i Karlovy Vary jsou totiž v tabulce kolem nás. Dařilo se nám hrát dobře s pukem, šance přišly, mohlo jich ale být více proměněných. Jsem rád, že jsme to zvládli, využili jsme přesilové hry, ubránily oslabení, byli aktivní. Přišli lidi a ty jsme potěšili výhrou, co více si přát. Takhle musíme jít dál. ”

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): „Viděli jsme atraktivní utkání ve výborné atmosféře. Chtěli jsme ustát začátek, kdy jsme počítali s tlakem domácích. To se nám úplně nepovedlo po zbytečné chybě. Ale musím ocenit, že jsme se dvěma rychlými góly do utkání vrátili. Neměli jsme ale hrát s domácími nahoru-dolů, ale trochu chytřeji a vedení si pohlídat. Za stavu 3:4 jsme ještě tlačili, ale domácí byl aktivnější, efektivnější a proto domácím gratuluji k vítězství.”