Na obou stranách se do listiny střelců zapsali dvoubrankoví exekutoři. Za domácí se trefil dvakrát Martin Bartek. Za hosty byl pak přesný Robin Hanzl.
Extraligovou premiéru si odbyl syn trojnásobného mistra světa a olympijského vítěze Roberta Reichela Kristian. „Byl to pro mě skutečně velký zážitek a zápas jsem si užil. Jen škoda, že jsme nevyhráli. To se někdy stává, šance tam byly," řekl Reichel junior novinářům po utkání.

Jeho otec měl být původně na slavnostním zahájení olympiády dětí a mládeže v Chomutově, nakonec ale v KV Areně nechyběl. „Ze začátku mě malinko mrzelo, že tady nebude, ale když jsem ho v hledišti uviděl, tak jsem byl moc rád. Nebyl jsem nějak klidnější, ale prostě jsem byl rád, že tady byl," uvedl Reichel.

Samozřejmě dostal od svého slavného otce i několik rad. „Říkal mi hlavně, abych se před zápasem pořádně rozhýbal a připravil na ten kolotoč. Abych tam potom nebyl jak vymalovanej. Dal jsem na jeho radu a měl jsem rozcvičku asi 40 minut. Jinak mi řekl, ať hraji jako vždycky a že to přijde," řekl Reichel.

Celou letošní sezonu strávil karlovarský mladík Jakub Flek v Dukle Jihlava. Laboroval také se zraněním kolena. Přesto se dočkal pozvánky do A týmu Energie a hned ve druhém utkání byl vidět.

„První zápas ve Vítkovicích nám moc nevyšel. První třetina byla vážně hrozná. Druhé utkání už bylo lepší. Vyhráli jsme a to je vynikající," říká Jakub Flek.

Jak už bylo napsáno, Flek přišel z Jihlavy. Tedy z týmu, který se drží v popředí WSM ligy. „Co se týče nálady, tak je mezi oběma kluby rozdíl. Mně je ale jedno, jestli hraji na čele první ligy, nebo na spodku extraligy. Do každého utkání jdu s tím, že chci vyhrát, začíná se za stavu 0:0 a každý duel je jiný. To, jestli někdo říká, že je v týmu špatná nálada, tak je to jeho věc. My se musíme odrazit od posledních dvou třetin ve Vítkovicích a vítězství nad Litvínovem a pokračovat v těchto výkonech také v dalších zápasech," přidal Flek.

Po zdravotní stránce je již třiadvacetiletý útočník v pořádku. „Koleno drží. Měl jsem sice trochu problémy s regenerací, ale už se to dalo dohromady. Teď mě trochu bolí druhé koleno, ale doktoři nás dají dohromady," doplnil Jakub Flek.

HC Energie Karlovy Vary – HC Verva Litvínov 4:3 (2:2, 2:1, 0:0). Branky a nahrávky: 3. V. Tomeček (Bičánek, Vachovec), 9. Kůs (J. Svoboda, Gulaši), 24. Bartek (Kůs, T. Rohan), 30. Bartek (T. Rohan) – 1. R. Hanzl (Martynek), 14. R. Hanzl (Martynek), 35. T. Pavelka (Piroš, F. Pavlík). Rozhodčí: Šír, Horák – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 4378.