Necelý týden se nad ledem KV Areny rozléhají hlasité pokyny Pavla Hynka a Václava Baďoučka. V letošní sezoně trápící se mistři mají za sebou první tréninky pod jejich vedením. „Zatím jsme se věnovali především kondici. Tento týden, jen co se do mužstva vrátí reprezentanti, se zaměříme na prvky, které bychom s Pavlem chtěli v naší hře vidět,“ přiblížil asistent hlavního kouče dosavadní průběh tréninků. V rozhovoru oznámil Václav Baďouček také dobrou zprávu o vyprázdnění hráčské marodky.

Jaké jsou vaše první dojmy z mužstva? Je nepovedený začátek sezony v šatně znát?
První dojem nebyl špatný. Kluci pracují dobře a není na nich vidět stopa nějaké deky nebo špatného psychického stavu po sérii neúspěšných zápasů. S tímhle problém není. A na trénincích pracují tak, jak si je pamatuji ze svého minulého působení. Zatím jsem tedy spokojený.

Na co se v trénincích zaměřujete?
Protože nejsme kompletní, tak jsme se v prvních třech dnech věnovali především kondici. Pomalu si začínáme vysvětlovat nějaké prvky, které bychom s Pavlem chtěli, aby se v naší hře objevovaly. Zatím je to ale komplikované tím, že nejsme v úplném složení. Více se na ty herní prvky zaměříme, až se kluci vrátí z reprezentace.

Čtyři hráči v reprezentaci, to je pro klubového trenéra oříšek. Samotným klukům to ale může psychicky pomoci, souhlasíte?
Samozřejmě bychom byli raději, kdybychom mohli mít mužstvo pohromadě. S tím se ale nedá nic dělat, kluci si reprezentaci zasloužili svými výkony. A je opravdu možné, že jim to pomůže. Psychicky si odpočinou od zdejšího prostředí, zahrají si zápasy se silnými soupeři. Uvidíme, jak na tom budou.

Situaci před přestávkou komplikovala i rozsáhlá marodka. Jak je na tom mužstvo teď?
Určitě to bylo nepříjemné. Naštěstí kluci, kteří před pauzou nehráli ať už vinou nemoci nebo zranění, jsou zpátky. Kromě reprezentantů tedy máme kompletní mužstvo pohromadě.

Už jste nějak řešili obrannou hru jednotlivých pětek?
Jirka Holý nám vypálil na DVD zápasy, na ta se podíváme. Zatím ale máme pryč dva beky a jednoho útočníka, takže hru v pětkách příliš trénovat nemůžeme. Zaměříme se na to především v příštím týdnu. Nebudou to ale žádné závratné změny, které by kluci nezvládli vstřebat.

Už máte vytipované posty, kde by mužstvo potřebovalo posílit?
Tímto směrem zatím vůbec nepřemýšlíme. Po pár dnech, co u mužstva jsme, by bylo asi předčasné vyvozovat nějaké závěry ohledně hráčských změn. Dohoda s vedením klubu je samozřejmě taková, že pokud bychom o nějakého volného hráče projevili zájem, tak se pro jeho získání udělá maximum.

Michal Slavík