Už 45. kolem bude dnes pokračovat hokejová Tipsport extraliga a hokejisté karlovarské Energie se představí na ledě předposledního Kladna. Duel začne v 17:30 hodin.

Trenér Václav Baďouček zažije svoji velkou premiéru. Poprvé povede tým jako hlavní kouč. Jaké byly jeho pokyny před utkáním? Okamžitě odpověděl. „Na nějaké veliké změny nemáme příliš čas. Abych se přiznal, tak je ani dělat nechceme. Hlavně jsme důkladně rozebrali utkání s Brnem, ve kterém jsme udělali řadu chyb před vlastní brankou. To znamená, že si už nechceme nechat dávat tolik branek z těchto míst,“ řekl na začátek Baďouček.


Slabá produktivita. To je další problém, který trápí karlovarský hokej. „Moc jsem si přál, aby tady David vydržel stejně jako další kluci v jiných týmech. Bohužel se tak nestalo. Každopádně se snažíme najít někoho jiného, ale trh je v tomto ohledu téměř prázdný. Už mnohokrát jsme řekli, že bychom chtěli přivést jedno levé a jedno pravé křídlo,“ připustil Baďouček a popsal i situaci, která nastala okolo Tomáše Kůrky: „My jsme s Tomášem intenzivně jednali. Měli jsme od něj příslib, že když zůstane v Čechách, tak že půjde do Varů. Nakonec to skončilo jinak, ale to je na rozhodnutí hráče.“

Na kladenském ledě už by se měl objevit Lukáš Mensator. „Ten už je v pořádku. Horší to ale je s Markem Melenovským. Sice to už během týdne na ledě zkusil, ale to tříslo ho stále bolí. Takže s námi do Kladna nepojede a myslím si, že nebude ani na nedělní utkání,“ přidal.

Kdo zatím nemá místo v sestavě, je obránce Petri Kokko. „Co se jeho týče, tak měl nastřelený kotník. Teď už je v pořádku a normálně trénuje. Nicméně myslíme si, že není optimální mít na postu sedmého nebo osmého obránce cizince. Daleko lepší do budoucna pro nás je, když na těchto místech hrají mladí hráči, jako je Martin Rohan a nebo Petr Přindiš. To, jestli ve Varech zůstane, záleží i na jeho agentovi,“ dodal.