Třiadvacetiletý forvard požádal vedení klubu o předčasné ukončení kontraktu, se kterým HC Energie po dohodě s hráčem souhlasila. Mladý útočník přišel do Karlových Varů před letošní sezonu z Nitry, ve třinácti extraligových utkáních zapsal dvě branky, obě v posledních dvou utkáních s Hradcem a Třincem. Další body ale v karlovarském dresu v letošní sezoně už nepřidá.

Nepovedená třetí třetina poslala Energii do kolen.
OBRAZEM: Nepovedená třetí třetina poslala Energii do kolen

„Jožka cítil, že pro svůj rozvoj potřebuje větší prostor na ledě, než u nás dostával. Ačkoliv jsme byli na rozvázání kontraktu domluveni již dříve, Jožka nechtěl tým opustit ve chvíli, kdy ho trápila početná marodka. Za toto gesto i jeho výkony bychom mu chtěli poděkovat a přejeme mu hodně štěstí v novém angažmá,“ uvedl k odchodu slovenského reprezentanta asistent trenéra a sportovní manažer klubu HC Energie Karlovy Vary Václav Skuhravý.

Kádr Energie se už ale pomalu dává do zdravotního pořádku. Z velké marodky se do sestavy Energie totiž v posledních dnech již vrátili útočníci Robin Sapoušek, Jan Hladonik a Martin Kohout. Baláž tak již dostal ke svému odchodu definitivní zelenou.