Sokolovští borci zahájili atraktivní utkání v daleké Ostravě aktivně, ale s pokusy Hajného a Kysely si domácí brankář poradil. V jedenácté minutě se poprvé výrazněji připomněla favorizovaná Poruba, jenomže skákavý puk Šoustalovi přeskočil čepel nastraženého náčiní. O chvíli později dostali domácí hokejisté výhodu přesilovky a hru v početní převaze bleskurychle využili.

31. kolo TIPSPORT extraligy: Škoda Plzeň - Energie Karlovy Vary 1:0
Věříme, že se to otočí, hlásí asistent hokejové Energie po porážce v Plzni

Daniel Krenželok nenapádnou střelou od levého mantinelu vyslal kus černé gumy na branku sokolovského muže s maskou Horáka, který kotouč k překvapení drtivé většiny fanoušků v hledišti pustil za svá záda. V 16. minutě měla Poruba další šanci v přečíslení dva na jednoho. Puk ovšem jen těsně minul před odkrytou brankou hladově číhající Pšurný. V závěru třetiny zahrozili hosté, ale střelu Berky pozorný gólman Dolejš vyrazil hbitě betonem.

Z archivu Deníku: HC Baník Sokolov, hokejZ archivu Deníku: HC Baník Sokolov, hokejZdroj: Deník/Daniel Seifert

Na začátku druhé třetině se brankář domácích musel ohánět znovu, ovšem střelu Kverky zastavil a z následného protiútoku se velmi šťastně radoval Karafiát. Baník vystřídal gólmana Horáka, jehož mezi třemi tyčemi nahradil Michajlov. Sokolovu změna vlila novou krev do žil a v čase 33:04 bylo sníženo. Přesilovou hru využil v dobré formě hrající Stanislav Vrhel, který zamíchal s kotoučem, poslal ostravského chytače na párek a rozvlnit síť - 2:1.

2. liga, skupina Západ (27. kolo): HC Slovan Ústí nad Labem - HC Stadion Cheb (na snímku hokejisté v modrých dresech) 6:1.
Potrénovat a pokusit se vrátit zpět do formy, nastínil nejbližší plán kouč Chebu

Z kontaktní branky se Západočeši neradovali dlouho, neboť o čtyři minuty později přidal třetí trefu domácích v úniku dva proti jednomu Michal Vachovec, který nehleděl na svého spoluhráče a střelou švihem překonal sokolovského strážce svatyně. Poruba šla do kabiny s dvougólovým náskokem.

Ve třetí periodě na branku čekalo patnáct set diváků relativně dlouho, ale v čase 53:02 vstřelil gól po pěkné předchozí kombinaci trojice hráčů hostující Jaromír Kverka, který pro Baník vykřesal jiskřičku naděje. Tu ovšem v poslední minutě definitivně zhasnul domácí Tomáš Šoustal, který pojistil výhru Poruby trefou do odkryté svatyně při hře vabank hostujícího mužstva bez brankáře.

HC RT TORAX Poruba 2011 - HC Baník Sokolov 4:2

Třetiny: 1:0, 2:1, 1:1. Branky a nahrávky: 15. Krenželok (A. Sedlák, Šoustal), 21. Karafiát (Urbanec, Dolejš), 38. Vachovec (Urbanec), 60. Šoustal (Vachovec) – 34. Vrhel (Kverka, Vracovský), 54. Kverka (Vrhel, Vracovský). Rozhodčí: Kubičík, Skopal – Komínek, Kráľ. Vyloučení: 5:3. Využití přesilových her: 1:1. Góly v oslabení: 0:0. Střely na branku: 28:26. Zblokované střely: 9:11. Hity: 11:9. Vyhraná vhazování: 23:26. Diváci: 1564. HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (O. Bláha) – Urbanec, Voráček, Krenželok, Lemcke, Mlčák, A. Sedlák, Hlaváč – Gřeš, Vachovec, Šoustal – Karafiát, Pšurný, Berisha – Hrníčko, Střondala, Häring – Koudelný, Š. Pavlík, Brodek. Trenér: Jiří Režnar. HC Baník Sokolov: Horák (21. Michajlov) – J. Novák, Mikyska, Pohl, Rohan, Weinhold, Kloz, Klejna, Baláž – Vracovský, Kverka, Vrhel – Berka, Zadražil, Csamangó – Kysela, Rohan, Osmík – Hajný, Švec. Trenér: Martin Štrba.

Hokejisté Baníku Sokolov (na archivním snímku).