„Je to určitě jeden z nejdůležitějších zápasů o první šestku. Nemyslím si, že to úplně již rozhodne, že je to zlomové utkání, ale hodně napoví, jestli se o první kolo můžeme ještě ucházet, nebo nám Kometa odskočí,“ míní karlovarský asistent Tomáš Mariška.

Cíl je tedy jasný. Hráči Energie jsou připraveni se o první šestku porvat. „Věřím, že pro to uděláme všechno,“ je přesvědčen asistent Martina Pešouta.

Dosavadní vzájemné duely hovoří mírně pro tým z Brna. V Karlových Varech Kometa brala na začátku října těsnou výhru 4:3. V listopadu se ale Energii výborně vydařila odveta, kdy v Brně 7381 fanoušků sledovalo vysokou výhru Karlových Varů 7:2. V prosinci bylo ale vše na stejném místě úplně jinak, Kometa smetla Energii 9:1.

„Brno, i když letos znovu nemá základní část tak ohromující, tak má neskutečný počet extra kvalitních hráčů. Zápas s nimi je buď nahoru, anebo dolů. Jedno utkání jsme jim dali sedmičku, druhé jsme zase devítku dostali. Top hráčům Komety nesmíme dát prostor,“ upozorňuje Tomáš Mariška.

Ten věří, že hodně důležitá bude první branka. „Myslím, že do dalšího průběhu utkání to hodně zasáhne,“ říká.

Opakovat se rozhodně nemá zápas s Olomoucí a v Plzni. „Poslední dvě utkání jsme ztratili už v první třetině, na to už jsme hráče včera u videa upozorňovali. Musíme mít dobrý začátek, přestát úvodní tlak Komety a pokud možno vstřelit první branku. To může být výrazný počin k tomu, abychom utkání zvládli,“ poukazuje karlovarský asistent.

Aktuální forma? Brňané poslední dva zápasy prohráli. Doma s Vítkovicemi a před reprezentační přestávkou po prodloužení na pražské Spartě. Energie, jak bylo řečeno, nestačila v Plzni na domácí Škodu a před pauzou doma nebodovala s Olomoucí.

„K tomu musíme být disciplinovaní, protože Kometa je momentálně nejnebezpečnější v přesilových hrách, dávají tam nejvíce branek,“ doplňuje Tomáš Mariška.

Kromě stále absentujícího Emingera naskočí energetici do zápasu v kompletní sestavě.

V neděli se potom karlovarská družina vypraví na led Sparty Praha, kde ji čeká třetí celek tabulky.