Utkání Energie s Českými Budějovicemi jsou hodně vyrovnaná. Rozhodují samostatné nájezdy a ani ve čtvrtečního duelu tomu nebylo jinak. Energie nakonec prohrála 3:2. To, že zápasy jsou stejné, potvrdil i Lukáš Mensator.

Všechny zápasy s Mountfieldem jsou jako přes kopírák. Co myslíte?
Ne jenom s Budějovicemi. Když se podíváte na tabulku, tak my máme nejvíce remíz ze všech týmů extraligy. Všechny zápasy se tahají do poslední minuty a my jsme rádi za každý bod. Je jen škoda, že máme bilanci v prodloužení zápornou.

Po vyloučení Kumstáta jste měl hodně práce…
Ke konci utkání toho bylo opravdu hodně. Říkali jsme si, že už máme alespoň bod, ale kdybychom dostali branku dvě minuty před koncem, tak by nás to hodně mrzelo. Myslím si, že jsme si nezasloužili prohrát a za ten jeden bod jsme rádi.

Teď, když se za zápasem ohlédnete a i za tím, jak se vyvíjelo, berete bod?
Raději bychom brali tři, ale jak už jsem řekl, soutěž je velice vyrovnaná. Mohli jsme trochu odskočit, ale to je kdyby. V lednu se rozhoduje a teď se začíná soutěž lámat.

Ptal jsem se s ohledem na to, že byli hned dva hráči vyloučeni do konce utkání…
My jsme také měli v první třetině několik přesilovek. Nebylo to pět na tři, ale měli jsme šancí více než dost. Na druhou stranu jsme rádi, že jsme závěr ubránili.

Zaměříme se na vyrovnání na 2:2. Karol Sloboda nechtíc tečoval a následovala souhra se střelou do prázdné branky…
Takové situace se stávají. Někdy je lepší ten puk pustit. U první branky hostí to chtěl Petr Gřegořek zastavit bruslí a tečoval mi to mezi nohy. V jiných zápasech zase puk takto desetkrát sklepnete a zabráníte tím gólu.