Z kabiny Energie

U Karlových Varů zatím patří pravidlo „Můj dům, můj hrad.“ Energie si na domácím ledě počínala bez ztráty jediného bodu. Oproti tomu na venkovních stadionech zapsali Karlovarští dvě porážky.

Do podkrušnohorského derby jdou energetici se dvěma výhrami v zádech. Na domácím ledě nejprve porazili Liberec a nakonec se jim podařilo získat velice cenné tři body z Hradce Králové.

I přes skromný počet střel se Karlovarským podařilo vstřelit čtyři branky. A na gólové radosti energetiků se podílel i Iika Kangasniemi, který vstřelit svou první extraligovou branku.

Po výhře čekalo na hráče Energie před kabinou překvapení. Přišel je pozdravit Papež „Po vítězném utkání má náš David Merc sbírku masek a každý zápas nějakou vytáhne. Pro mě je to zatím novinka, když přijdu do šatny (smích). Minule přišel jako Sylvester Stallone a ještě předtím Mr. Bean. Jsem zvědavý, kdo přijde dál (smích),“ uvedl Dominik Frodl po výhře nad Mountfieldem.

Brukova družina se tak nachází na 5. místě se ziskem 12 bodů a jednoho zápasu k dobru. Dominik Frodl dostává v brankovišti nejvíce prostoru a odchytal všechna utkání, v tabulce brankářů mu patří 2. místo s 94,24%.

Velice příznivou statistiku mají Karlovarští také v přesilových hrách s úspěšností nad 32%. Kanadské bodování na západě Čech patří rovnou třem hráčům. Tomáš Rachůnek, Dávid Gríger i Jan Hladonik mají 7 kanadských bodů Následuje Iika Kangasniemi se 6 body.

Z kabiny Litvínova

Chemici zažívají jeden z nejpovedenějších vstupů do extraligy. Po úvodní porážce se vezou na vítězné vlně a nedají se zastavit. Jsou tak na 3. místě v celkové tabulce se 17 body.

V posledním zápase hostili na svém ledě třinecké Oceláře. Už v první třetině si chemici vytvořili náskok, který během následujících pasáží zápasu ještě navýšili. Třinec si zvládl skóre zkorigovat, ovšem pouze na konečný 6:4 pro Litvínov.

Sedm zápasů odchytal Matej Tomek, který si připsal už přes 200 zákroků. V kanadském bodování se daří Jindřichu Abdulovi se 8 body a stejný počet má také David Kaše. Na 3. místě je pak exkarlovarský Petr Koblasa.

Naváže Litvínov na vítěznou vlnu nebo Energie zastaví rozjetý vlak a přidá třetí výhru v řadě?