„Vedeme extraligu, což je super, ale pořád je to teprve začátek sezony. Máme výbornou partu a já jenom doufám, že všechno bude stejně pokračovat. Každý ví o své úloze v týmu, což je důležité. Tým si sednul a nikdo se nehádá," řekl Pacovský.

První šanci měl domácí kapitán Duda. Hosté zahrozili vzápětí a po Urbanově přihrávce se nedostal v dobré pozici k zakončení Hyka. Při Vachovcově vyloučení ve čtvrté minutě už hosté udeřili a Habala překonal střelou od modré čáry Pacovský. Ten se znovu trefil přesně za dvě minuty, kdy po Hykově přihrávce zakončoval z levého kruhu.

V osmé minutě už vedl Bruslařský klub 3:0, když Habala překvapil v přesilovce nahozením z vlastní obranné třetiny Voráček, a do branky domácích se po oddechovém čase postavil Závorka. V 15. minutě Energie snížila. Duda ještě únik neproměnil, ale střela Jana Tomečka po Rachůnkově přihrávce při signalizovaném vyloučení už skončila za Rittichovými zády. Slabší chvilku si po Habalovi ale vybral i Závorka, když hned za 33 vteřin po snížení Energie pustil za svá záda nepovedenou střelu Lence.

„To, co se stalo v první třetině, se stává opravdu jednou za mnoho let. Nechci snižovat výkony brankářů soupeře, ale takhle lehce se dostat do velkého vedení se opravdu nestává každý den. Myslím, že nám to ohromně pomohlo a zklidnilo nás to," uvedl asistent mladoboleslavského trenéra Marian Jelínek.

Ve druhé dvacetiminutovce se domácí snažili zkorigovat stav, ale jejich snahu brzdila nepřesná koncovka a častá vyloučení. Šance nevyužili Harant a Rachůnek. Od poloviny zápasu opět zabrali hosté a ve 33. minutě trefil Lenc tyč, což si sudí prověřili i u videorozhodčího. Následné možnosti Výborného a Pacovského ještě Závorka zlikvidoval, ale na kombinaci Žejdla s Lencem půl minuty před koncem druhého dějství byl už krátký.

Po zbytek zápasu hosté potvrzovali aktuální výbornou formu a jen Závorkův výkon jim nedovolil navýšit skóre. Naopak při Urbanově vyloučení v 54. minutě zkorigoval výsledek Bartek, který přes padajícího obránce prostřelil Ritticha.

„Každý zápas obdržíme čtyři pět gólů, to se pak hrozně těžko získávají body. Musíme si sednout a tyhle věci si vyříkat, protože tímto způsobem nelze dále pokračovat. Budiž našim hráčům ke cti, že i za rozhodnutého stavu nic nevypustili a bojovali až do úplného konce i kvůli divákům, kteří dnes přišli," uvedl karlovarský trenér Tomáš Mariška.

HC Energie Karlovy Vary – BK Mladá Boleslav 2:5 (1:4, 0:1, 1:0). Branky a nahrávky: 15. J. Tomeček (T. Rachůnek, Duda), 54. Bartek (Sičák, Bičánek) – 4. Pacovský (Žejdl, M. Látal), 6. Pacovský (Hyka, Urban), 8. T. Voráček (Stříteský), 15. Lenc (Trončinský, Žejdl), 40. Pabiška (Žejdl, Lenc). Rozhodčí: Pešina, R. Svoboda – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3341.

Karlovy Vary: Habal (8. Závorka) – Benák, Bičánek, Harant, Sičák, J. Tomeček, Gulaši, Deyl – Duda, Marosz, T. Rachůnek – Bartek, Haščák, T. Rohan – V. Tomeček, Kverka, Vachovec – D. Hruška, Gorčík. Trenéři: Mlejnek a Mariška.

Mladá Boleslav: Rittich – Voráček, Stříteský, Holub, Trončinský, Kučný, Ovčačík – Bárta, D. Výborný, M. Látal – Pacovský, Urban, Hyka – Pabiška, Žejdl, Lenc – Klimenta, R. Hruška, Jarůšek. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.