Energetici vstoupili do první třetiny páté semifinálové bitvy neúspěšně. Ve čtyřiapadesáté vteřině totiž zamířil na trestnou za zdržování Petr Tomek, když Mladá Boleslav nabídnutou přesilovku dokázala využít, kdy se z úspěšné dorážky zapsal do střelecké listiny Petr Hanyš – 0:1.

Bruslaři šli posléze do dvoubrankového trháku, když v 6. minutě zamířil na trestnou lavici za hákování Kryštof Dyk, a i podruhé dokázali Středočeši početní výhodu využít, když ji přetavil ve druhou branku po spolupráci s Ondřejem Houdou Sviatoslav Vasiak – 0:2.

Poté měla výhodu přesilové hry také Energie, která ji však nevyužila, přesto se ve 13. minutě radovala z kontaktní branky, když se po pěkné kombinaci gólově prosadil Viktor Warsada – 1:2. Do druhé třetiny vstoupila aktivněji Energie, přesto se měnil ukazatel skóre na straně druhé, opět po přesilové hře. Středočeši dokázali využít svou třetí přesilovku v duelu, kterou brankově zužitkoval ve 33. minutě Adam Kurka, který se prezentoval úspěšným forhendem z levého kruhu – 1:3.

Hned na to měl snížení na hokejce Tomáš Vrzal, ten ale nedokázal puk nad beton Marka Skleničky. A tak si Mladé Boleslav přenesla do třetí třetiny dvoubrankové manko. V závěrečné periodě měla Energie výhodu pětiminutové přesilové hry po vyloučení Matěje Doležela, který následně obdržel trest do konce utkání. A Energetici dokázali početní výhodu využít, když ji navrátil zpět do zápasu Lukáš Slavík, který přiblížil Vary soupeři na rozdíl jediné branky – 2:3.

Poté se Vary vrhly za vyrovnáním, ale bez úspěšně, když v závěru šla do risku do power-play, ale tu hosté ustáli, čímž dovedli duel do postupového konce. Energetici tak zakončili svou extraligovou pouť třetím místem.

HC Energie Karlovy Vary – BK Mladá Boleslav 2:3 (1:2, 0:1, 0:0). Branky a nahrávky: 13. Wardas (Tomek, V. Blažek), 50. L. Slavík (Tomek) – 3. Hanyš (F. Matějka), 6. Vasiak (O. Hrouda), 33. Kurka (F. Matějka). Rozhodčí: Valenta, Kosnar – Gerát, Rubáš. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:3. Konečný stav série: 2:3. HC Energie Karlovy Vary: Oršulák – F. Čermák, Dyk, Gombár, Kůrka, D. Postl, Vrzal – Kváš, D. Sedláček, Wardas – Š. Šilhan, Poizl, L. Slavík – Kyncl, Habla, Tomek – V. Blažek. Trenér: Tomáš Andrys. BK Mladá Boleslav: Sklenička – K. Hájek, Hora, R. Šilhavý, T. Čermák, Doležel, D. Kovář – V. Beran, Hanyš, Kurka – F. Matějka, Vasiak, Václavík – O. Hrouda, I. Maxin, Kristek – Ždanov, Churáček. Trenér: Martin Škaloud.