„Základ vítězství položila první třetina, která z našeho úhlu pohledu byla nejlepší,“ přemítal po utkání šéf Sharks Jan Chlubna. „Sehráli jsme skvělé brejkové situace a oslabení, když jsme zareagovali i na rychlé vyrovnání Zlína a odskočili na 3:1,“ podotkl k první třetině, po které Vary odskočily Zlína na rozdíl dvou branek.

Skóre finálové bitvy otevřel v 6. minutě po spolupráci s Filipem Veselým Patrik Sedláček. Zlín však dokázal rychle odpovědět, když se úspěšnou ranou nad vyrážečku karlovarského brankáře blýskl v 7. minutě Zdeněk Hábl. Pak dal o sobě opět vědět Filip Veselý, který vybídl po přečíslení ke skórování Radka Zelinku, který navrátil Varům vedení. Další brejk pak využily Vary ve 12. minutě, kdy Veselý přetavil spolupráci s kapitánem Sharks Michalem Geierem v dvoubrankové vedení.

Para hokejisté Sharks předvedli ve druhém semifinále se Spartou parádní obrat, když se radovali nejen z výhry 5:2, ale také postupu do finále ligy.
PODÍVEJTE SE: Para hokejisté Sharks si v KV Aréně vystřelili vstupenku do finále

Jenže ve druhé periodě přidal Zlín na obrátkách, s čím přišly na pořad i šance, které však skvělými zákroky zneškodnil brankář Varů Bohumír Mach. A naopak to byly Vary, které z ojedinělé šance brankově udeřily, když se o zasloužil hattrickovým počinem Filip Veselý.

„Zlín nás ve druhé třetině opticky zatlačil, v této fázi zápasu nejvíc vynikla vynikající forma gólmana Bohumíra Macha. Díky němu jsme udrželi vedení a Filip Veselý navíc zvýšil až na 5:1,“ přidával ke druhé třetině Chlubna.

Ale ani to Zlín nezlomilo, a i ve třetí třetině se snažili smazat čtyřbrankové manko. Sice si opět domácí vytvořili šance, ale v cestě jim stál Mach, který se v brance Západočechů překonával. A tak opět uhodilo na straně druhé, když nachytal parádním obloučkem ze své třetiny zlínského brankáře Miroslava Pastuchu Karel Wágner. Nakonec se přeci jen dočkali branky i domácí, když ve 40. minutě gólově podtrhl finálový účet Dávid Korman.

„I když se může zdát, že v poslední části už nebylo o co hrát, pořád to bylo finále a domácí nic nezabalili. Celkově šlo o hezký, zajímavý zápas dvou vyspělých celků, který na naši stranu jednoznačně překlopily dva individuální výkony, brankáře Macha a pětibodového útočníka Veselého,“ vypíchl závěrem Chlubna dva velké výkony ve výběru Sharks.

Karlovy Vary se ujaly ve finálové sérii, která se hraje na dvě vítězná utkání, vedení 1:0. Druhý finálový duel se odehraje v sobotu 18. března v lázeňském městě v KV Aréně od 17.00 hodin . Případný třetí duel pak bude na programu o den později opět v KV Aréně od 16.00 hodin.

SHK LAPP Zlín – SKV Sharks Karlovy Vary 2:6 (1:3, 0:1, 1:2). Branky a nahrávky: 7. Hábl (Joppa, Korman), 40. Korman (Joppa, Hábl) – 6. Sedláček (Veselý), 10. Zelinka (Veselý, Sedláček), 12. Veselý (Geier), 29. Veselý (Geier), 33. Veselý (Sedláček), 35. Wágner (Sedláček). Rozhodčí: Jan Vaněk – Marek Šiška, Leon Wesley. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 345. Zlín: Pastucha – Julina, T. Mach, Ferenčík, Hábl – Zdražil, Joppa, Ligda, Korman. Karlovy Vary: B. Mach – Wágner, Zelinka, Haas – Jeřábek, Veselý, Kovářík, Geier, Sedláček, Karafiát.