Stejný cíl mají ale také Východočeši, kteří prohráli několik utkání v řadě, a odnesl to trenér Peter Draisaitl. Po jeho odvolání se stal novým trenérem HC Mountfield Vladimír Kýhos.

„V první řadě musím říci, že se staráme o vlastní výkon. Hrajeme v domácím prostředí, ve kterém jsme dlouho nevyhráli, a musíme udělat všechno pro to, abychom byli konečně úspěšní," řekl před utkáním trenér Peter Oremus.

Jak už bylo napsáno, v Hradci Králové vyměnili trenéra. „To je záležitost jejich. Já to neřeším. Mají kvalitní tým a my se na něj musíme velice dobře připravit. Opět musím opakovat to, co jsem v minulosti řekl již několikrát. Každý soupeř hraje to, co mu sami dovolíme," přidal karlovarský trenér. Východočeši mají mnoho předností.

„V káru mají několik dobrých hokejistů, kteří se dokážou udržet na puku a jednoduše přenášet hru. Bude záležet jen na nás, kolik jim poskytneme šancí a prostoru," varuje Oremus.

Energii se v domácím prostředí nedaří střelecky. Problémem je vstřelit více jak jednu branku v utkání. Naopak na ledě soupeřů se zelenobílí borci prosazují vícekrát. Důkazem toho jsou výhry ve Zlíně a Litvínově.

„To je pravda. Pokud ale chceme postupovat v tabulce směrem nahoru, tak musíme tyto zápasy potvrzovat v domácím prostředí. V zápase s Hradcem Králové budeme mít další šanci a už je na čase, abychom ji dokázali využít," podotýká kouč.

Proč to doma Energii nejde? Na tuto otázku zná trenér odpověď. „Málo střílíme a jsme málo aktivní. Musíme se více dostávat do předbrankového prostoru a ohrožovat branku soupeře. Toto všechno rozhoduje. Na jednu branku se doma nevyhrává," doplnil Oremus. Utkání v KV Areně bude rozehráno dnes od 18 hodin.