Další pokus budou mít dnes hokejisté karlovarské Energie na přetržení nepříjemné šestizápasové šňůry porážek. Do KV Arény dorazí aktuálně předposlední celek Tipsport extraligy PSG Berani Zlín. Ale také tradičně velmi nepříjemný soupeř. „Má silové hráče, je velmi nebezpečný z protiútoků. To jsou věci, na které si zase budeme muset dát pozor,“ upozorňuje karlovarský asistent Tomáš Mariška.

Valaši z posledních devíti zápasů vyhráli jen dvakrát, ale právě v posledním odehraném utkání si vyšlápli na Liberec, který doma udolali v samostatných nájezdech 4:3.

Energie se ale dnes bude muset soustředit hlavně na drobné vyladění své hry oproti úternímu zápasu s Pardubicemi. „Musíme navázat na náš bojovný výkon z posledního utkání, s tím, že musíme dohrát celých šedesát minut a nenechat si zbytečnými chybami a nedisciplinovaností protékat body mezi prsty,“ poukazuje Tomáš Mariška.

Tím spíše, že se dá znovu očekávat urputná bitva, stejně jako v předešlých dvou vzájemných duelech Karlových Varů a Zlína. V tom prvním na konci listopadu energetici otáčeli v posledních deseti minutách nepříznivý stav 2:4 a nakonec se radovali z výhry, když v poslední minutě dokonal obrat na 5:4 Libor Zábranský.

Podobně dopadl i zápas o devět dní později, znovu ve Zlíně. Tady Západočeši opět prohrávali, aby v poslední minutě prodloužení zajistil z nařízeného trestného střílení zisk dvou bodů Jakub Flek.

Podaří se Berany porazit i potřetí? Pro karlovarskou družinu přichází nejvyšší čas s nepovedenou bilancí předešlých zápasů pořádně zamávat. „Na hráčích bylo v posledním utkání vidět, že to chtějí zlomit za každou cenu. Věřím, že už budeme odměněni bodově. Uděláme pro to všechno,“ hlásí před utkáním karlovarský asistent Tomáš Mariška.

Zápas začíná v 17.30 hodin. V neděli potom Energie uzavře domácí čtyřzápasový blok proti Olomouci.