„Nevyhráli jsme tři zápasy a dneska jsme potřebovali bodovat. Myslím si sice, že první půlka z naší strany nebyla úplně pohledná, ale potřebovali jsme odbojovat jeden zápas. Zabojovali jsme o tři body, povedlo se nám to a doufám, že v příštím utkání si budeme už věřit víc," řekl obránce Jan Rutta, který si připsal ve 37. minutě vítěznou branku.

První příležitost v zápase přinesla první přesilová hra Chomutovských při vyloučení Svobody. Střely Rutty ani Jánošíka ale bezbrankový stav nezměnily. Karlovy Vary se dostaly do dobré střelecké příležitosti v osmé minutě, kdy jeli v přečíslení dva na jednoho Huna a Bartek, proti jehož střele se stačil přemístit brankář Čech.

Největší příležitosti si Chomutov vypracoval v druhé polovině první třetiny. Nejdříve se Chlouba stahovačkou zbavil dvou obránců Energie a ocitl se sám před karlovarským brankářem, ale střelu mezi betony stačil Závorka vyrazit. Ke gólu nevedly ani dvě dorážky Jánošíka. Piráti nevyužili ani 58 sekund trvající přesilovku pěti proti třem, při které Červenka po závaru trefil pouze tyčku.

I do druhé části vstoupili domácí s 58 sekund trvající početní výhodou pěti proti třem, ale Závorku ohrozila jen Valachova střela od modré čáry. Chomutov nehrozil ani v pokračující přesilové hře, naopak do příležitostí se dostaly Karlovy Vary.

Trenér Pirátů Vladimír Růžička si tak už po necelých čtyřech minutách prostřední třetiny vyžádal oddechový čas. Tlak hostů ale pokračoval a vytěžili z toho 56 sekund trvající přesilovku pěti proti třem. Největší příležitost měl Svoboda, ale nestačil zasunout puk za Čechova záda.

Vedení se dočkali v 36. minutě domácí. Po Červenkově přihrávce zpoza branky se střelou nad rameno karlovarského brankáře prosadil zadák Skinner. Hned za 69 sekund se Piráti radovali znovu. Další obránce Rutta si vyměnil puk s Červenkou a z mezikruží prostřelil Závorku.

Třetí třetina začala příležitostí Chomutova, kterou si vypracovala čtvrtá domácí formace. Račuk namířil jen do Závorky a Chrpa už nestačil dotlačit kotouč do branky. V 47. minutě měl možnost Ölvecký, před kterým po přečíslení tři na dva byla už jenom prázdná branka, ale na poslední chvíli zasáhla defenzíva hostů.

Karlovy Vary utkání zdramatizovaly necelých šest minut před koncem, kdy se dostal do úniku Rachůnek a skóroval mezi Čechovy betony. Velkou šanci na vyrovnání měl minutu a půl před koncem Bartek, ale nestačil usměrnit kotouč do poloprázdné branky. Pojistku nakonec přidal vteřinu před koncem do prázdné branky útočník Růžička.

„Nedáváme góly. Máme přesilovky pět na tři, pět na čtyři, ale gól nedáme. Soupeřovu branku málo ohrožujeme. Měli jsme za úkol bránit Červenkovu lajnu, ale nepovedlo se nám to. Hodně bruslí, dávají si to mezi sebou a vědí o sobě. Jsou to výborní hráči, je to těžké," řekl karlovarský útočník Michal Vachovec.