Hlavní strůjce karlovarského vítězství na Spartě Petr Kumstát (na snímku) by těžko na svém výkonu hledal negativa. Hattrickem a jedním gólem navrch smetl Spartu (5:3), na jeho branky ve třech případech nahrál Lukáš Pech. „On se mi snaží hodně přihrávat, takže si stačí jenom sjet k brance a on si mě tam najde. Důležité je tyto šance proměňovat a tentokrát se to povedlo,“ pochvaluje si spolupráci v první formaci.

Petře, čtyři góly, to vás zřejmě přijde v kabině hodně draho…
To přijde, ale zaplatím rád. Mám obrovskou radost, v podstatě mi tam spadlo úplně všechno. Lukáš mi třikrát krásně nahrál, není co dodat.

Ve vaší situaci je výhra na Spartě určitě k nezaplacení…
Je to tak. Hráli jsme dobře, takovou tu naši hru, jakou bychom chtěli hrát i nadále. Dařilo se nám v obraně, proměňovali jsme šance, bojovali.Byl to důležitý zápas, takže výhra se cení.

Kde byl podle vás zlom v utkání?
Když Sparta vyrovnala a dostala se na koně. Naštěstí jsme dali třetí a před koncem třetiny i čtvrtý gól. Pak to sice Sparta znovu dotáhla, ale to už jsme to uhráli a v závěru si pojistili vítězství.

Ve druhém dějství se vám zranil brankář Marek Benda…
Někdo tam na Marka upadl. Já věřím, že bude brzy v pořádku. Je to mladý kluk a myslím si, že se dá zdravotně velmi rychle do kupy.

V minulém zápase jste se hodně trápil. Říkal jste si, že už by mohla přijít nějaká střelecká série?
Říkal jsem, že dám na Spartě dva góly. Nakonec se mi to povedlo dvojnásobně. Samozřejmě jsem byl zminula zklamaný, protože jsem mohl rozhodnout, ale své šance jsem neproměnil. Dneska mi tam naopak spadlo všechno, na co jsem sáhl. Je to super.

V čem to je jiné, když s vámi místo Skuhravého hraje na centru Lukáš Pech?
Oba jsou to jiní hráči. S Vencou Skuhravým jsme spolu hráli několik let a na ledě jsme sázeli především na sílu. Lukáš se mi zase snaží hodně přihrávat, takže si stačí jenom sjet k brance a on si mě tam najde. Důležité je tyto šance proměňovat a povedlo se.

Když se vám takto daří, tak předpokládám, že zůstanete spolu v první formaci…
Asi ano. Venca je nyní po zranění a stále to není stoprocentní. Důležité ale je, abychom vyhrávali. (sal)