Houževnatý výkon a potrestání dvou hrubých chyb domácích stáli za úspěchem. Vsetín nakonec vyhrál v lázeňské metropoli 2:1.

Do lázeňské metropole přicestoval nejúspěšnější celek v historii české extraligy, totiž valašský Vsetín. A hosté zahájili utkání podstatně úspěšněji, když po pouhých pěti minutách hry vedli již od dva góly, především díky důraznému forčekingu, pod kterým domácí chybovali. Energie měla dlouho problémy dostat se hostům pod kůži, nakonec se to povedlo v poslední minutě prvního dějství snížením na 1:2. Postupně bylo utkání přehlídkou střídavých a nebezpečných tlaků, přesto se dlouho ani jeden tým nedokázal znovu prosadit. Enormní snaha energetiků nakonec k vyrovnání nevedla, a Západočeši tedy na Vsetín těsně nestačili. Ukončili tak sérii 12 zápasů, ve kterých bodovali.

Názor experta Jiřího Vimra
Od první minuty zajímavého zápasu bylo zřejmé, že Vsetínu velice záleží na tom, aby v Karlových Varech získal nějaké body v honbě za účastí v play off. Valaši měli po celý zápas brankově navrch, když náskok získaný v úvodních pěti minutách udrželi po celý zbytek zápasu. Energie má tak se Vsetínem po základní části WSM ligy po třech prohrách a jednom vítězství, negativní bilanci.

Podle vývoje aktuální tabulky je celkem možné, že se Západočeši setkají s tímto soupeřem i v prvním kole vyřazovací části. Hráči i trenéři by si ze soubojů s tímto houževnatým soupeřem měli vzít ponaučení, aby cesta Karlových Varů v boji za extraligovým snem neskončila již po prvním kole play-off, protože ve vsetínském ani v jiném moravském pekle se nebude vyhrávat snadno nikomu. Rovněž je třeba se připravit na tvrdou hru těchto soupeřů, která je až na hranici faulu, tak jak to předvedli Dopitovi svěřenci.

Jiří Dopita (VHK ROBE Vsetín): My jsme spokojeni se s třemi body. Přerušili jsme domácím dlouhou vítěznou šňůru. Při vstupu do utkání jsme šli šťastně do vedení, když jsme potrestali chybu domácího gólmana. Pak přišel druhý gól a první třetinu jsme byli domácím vyrovnaným soupeřem. Pak už jsme se soustředili na bránění. To se nám povedlo, i když nějaké šance domácí měli, ale to štěstí bylo na naší straně.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Nás ztráta bodů velice mrzí. Vše pramenilo z toho, že jsme nezvládli začátek utkání. Nahráli jsme soupeři na první gól, který jsme mu vlastně darovali. Následně jsme nevyužili přesilovku, kde jsme měli dvě vyložené šance. Hned po té přesilovce jsme udělali chybu a nechali jsme soupeře odskočit na 2:0. To byl klíčový moment utkání. Podařilo se nám ještě snížit, ale více jsme přes tu urputnou obranu soupeře nedokázali. Byť tam bylo velmi mnoho zákroků na hraně faulu, možná i za hranou, tak co nebylo zakázáno, tak bylo dovoleno. To nám moc nevyhovovalo a nedokázali jsme se, i když jsme na to hráče upozorňovali, popasovat. To je důvod proč jsme prohráli.

HC Energie Karlovy Vary - VHK Robe Vsetín 1:2 (1:2, 0:0, 0:0). Branky a nahrávky: 20. Flek (T. Rachůnek, Balán) – 3. Karafiát (Vítek), 5. P. Beránek (Markovič). Rozhodčí: Jechoutek, Sýkora - Belko, Tvrdík. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 3358. Střely: 33:30.

Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Sičák, Krejčí, M. Rohan, Podlipnik, Šenkeřík, Kovačevič – T. Rachůnek, Balán, Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Vrdlovec, Skuhravý, Gorčík – Vachovec, Tuominen, Šafář.

Vsetín: Horčička (Šurý) – D. Krenželok, Holomek, Slováček, Frolo, Žák, Dundáček, Ostrčil – Březina, Kopta, Markovič – P. Beránek, Illéš, Protasenja – Vávra, Podešva, Šilhavý – Karafiát, Pokorný, Vítek.

Jan Čech, Jiří Vimr