Jestli si někdo myslí, že energetiky dnes doma s Litvínovem čeká něco jednoduchého, tak se velice plete. „Dokázali porazit Spartu, Vítkovice nebo Pardubice,“ upozorňuje trenér Václav Baďouček.

Ještě než se pustil do rozboru a prognóz dnešního extraligového duelu, tak dostal otázku na tělo. Proč nehraje finská posila Jesse Saarinen? Je zraněn, nebo to je z výkonnostních důvodů?

Václav Baďouček chvilku váhal a pak odpověděl. „Pokud budu mluvit za sebe, tedy za Václava Baďoučka, tak jsem toho názoru, že cizinci by měli hrát v prvních dvou formacích. Mají být pro mužstvo posilou. Čtvrtá pětka je pro mladé kluky,“ začal pomalu odpovídat asistent Baďouček a pokračoval: „Jesse je v kontaktu se svým agentem a hledá si nové angažmá. Po dohodě jsme mu umožnili s námi trénovat. Bohužel jsme od něj čekali něco jiného a on sám také očekával něco jiného. To se prostě někdy stane, že se hráči angažmá ne úplně povede.“

Kdo tedy Jesseho v sestavě nahradí? Teď už bez rozpaků Baďouček odpověděl. „Zatím máme k dispozici čtyři kompletní formace a nemusíme nikoho z Chomutova povolávat. Samozřejmě, že pokud dojde ke zranění a nebo dlouhodobému poklesu formy, tak určitě někoho stáhneme,“ přidává.

Hokejisté Litvínova mají velice zajímavé výsledky. Dokázali porazit Vítkovice, Pardubice nebo Spartu. „Do zápasu jdeme s jediným cílem. Chceme získat tři body. Říká se o nich, že jsou nevyzpytatelní a venku, že prý neumí vyhrávat, ale my se takto na ně nemůžeme dívat,“ začal Baďouček své prognózy.
Jaroslav Hübl má v dresu Litvínova post jedničky mezi třemi tyčemi. „Je to bezesporu kvalitní gólman. My na něj musíme vyslat co nejvíce střel a chodit před branku,“ přidal.

Na druhou stranu proti kvalitě soupeře hovoří jeden fakt. V Plzni „Cheza“ vyhořela a ve Zlíně dostala desítku. „Je to zavádějící, ale my na tyto výsledky nemůžeme koukat. Do zápasu jdeme za stavu 0:0 a budeme se snažit určovat vývoj hry,“ dodal.