Dlouho avizovaná čistka v A týmu HC Energie Karlovy Vary je tady. Klub opouští dvanáct hráčů. Nad dalšími třemi visí „Damoklův meč."

„Jak už bylo dříve avizováno, kádr A-týmu musí doznat zásadních změn, neboť dlouhodobě nedosahuje dobrých výsledků. Z posledních čtyř sezon pouze jednou postoupil do předkola play-off," uvedl na úvod generální manažer Miroslav Vaněk a doplnil: „Je třeba sestavit nový tým, se kterým trenéři začnou od 29. dubna pracovat. Z jedné strany je mužstvo třeba doplnit o mladé hráče, kteří dlouhodobě prokazují, že je třeba jim dát šanci. Na druhé straně nesmíme zapomenout na zkušenost, mužstvo doplníme o 2 až 3 zkušené a kvalitní hráče."

Ze dvanáctky hráčů, kteří opustí řady Energie, se může v sestavě objevit Jan Košťál. „V Karlových Varech v A týmu odehrál 15 sezon a patří mu obrovské poděkování za to, co pro náš hokej udělal. V případě, že by hrál v 1. lize, bude k nám mít vyřízený střídavý start a v případě zranění se může v našem dresu ještě objevit."

Mezi hokejisty, kteří v A týmu karlovarské Energie končí, jsou dvě jména, se kterými se klub rozloučit nechtěl. Útočník Petr Kumstát a obránce David Nosek patřili k velikým oporám týmu.

Oběma hráčům, o jejichž setrvání fanoušci spekulovali zřejmě nejvíce, nabídl klub velmi lukrativní smlouvy. „Snažili jsme se domluvit, aby v Karlových Varech pokračovali. David Nosek se však rozhodl vrátit na Moravu, pravděpodobně bude působit v Brně. V jeho rozhodnutí převládly hlavně rodinné důvody. Chtěl působit blíže domova, kde má děti, a také finanční nabídka Brna, které nejsme schopni konkurovat. Může se stát, že se objeví v ruské KHL, odkud se o něj zajímá několik klubů," okomentoval generální manažer Miroslav Vaněk odchod nejproduktivnějšího obránce Energie.

K odchodu se bohužel rozhodla i ikona karlovarského útoku Petr Kumstát. „Petr odehrál v Karlových Varech 10 famózních sezon, všechny odehrál na vynikající úrovni, často byl nejlepším střelcem nebo nejproduktivnějším hráčem mužstva. Do historie karlovarského klubu se zapsal naprosto nesmazatelně. Patří mu velké poděkování, neboť nejen svým hokejovým umem, ale i lidským a sportovním přístupem vždy patřil k absolutní špičce našeho týmu. Vedli jsme spolu dlouhý rozhovor, naší snahou bylo samozřejmě Petra udržet. On se rozhodl pro změnu. Je zcela pochopitelné, že po tak dlouhé a v dnešní době výjimečné době v jednom klubu chce hráč změnit prostředí, aby dostal nový impuls a chuť do hokeje. Rozhodnutí Petra chápeme a v budoucím angažmá, kterým bude pravděpodobně Sparta Praha, jsme mu popřáli hodně štěstí a úspěchů," dodal Vaněk.

Působení ukončili

Hráči, jimž končila smlouva a nebyla jim nabídnuta nová:

Brankář: Marek Benda (hledá si angažmá).

Obránci: Martin Gründling (hledá si angažmá), Vojtěch Kloz (hledá si angažmá), Roman Prošek (odchází do SK Kadaň), Petr Přindiš (hledá si angažmá).

Útočníci: Jiří Bicek (návrat do Kladna), Jan Heřman (hledá si angažmá), Jan Košťál (hledá si angažmá), František Skladaný (hledá si angažmá).

Hráči, kterým byla nabídnuta smlouva, ale jednání skončila neúspěchem:

Obránce: David Nosek (odchází do Komety Brno).

Útočník: Petr Kumstát (odchází do Sparty Praha)

Hráč pod smlouvou, ale už se s ním nepočítá:

Útočník: Petr Pohl (jedná s agentem o dalším angažmá).

Hráči, jejichž dalším angažmá v KV se jedná: Lukáš Mensator, Jan Látal, Václav Skuhravý. (pozn.red.: Jednání s těmito hráči probíhají. O výsledku bude regionální Deník informovat).